پیشرفته ترین واحد تولید قرص و کپسول کشور به بهره برداری رسید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا) به نقل از وبدا، کارخانه داروسازی اکتوور2 که در شهرک صنعتی بهارستان استان البرز ساخته شده، دارای بیش از 10 هزار متر مربع زیربنا، 4200 متر مربع کلین روم(اتاق تمیز) و شامل سه خط گرانولاسیون، 6 خط تولید قرص و کپسول و 5 خط بسته بندی پرسرعت است.

این کارخانه که به رغم موانع و محدودیت های تحریم با مشارکت کمپانی Merck آلمان احداث شده از ظرفیت تولید سالانه 6 میلیارد عدد قرص و کپسول برخوردار است و می تواند نیاز ایران و منطقه به داروهای این کمپانی را تامین کند.

ویژگی منحصر به فرد کارخانه اکتوور2، سیستم کاملا بسته و کنترل شده انتقال مواد و تولید آن است که تمامی پارامترهای محیطی از قبیل اختلاف فشار، دما و ... در آن با پیشرفته ترین تجهیزات و سیستم های روز دنیا کنترل می شود. 

این کارخانه به جدیدترین و پرسرعت ترین دستگاه های پرس قرص و بسته بندی مجهز است و تولید آزمایشی آن از اواخر سال گذشته آغاز شده است.

گفتني است، گروه دارویی اکتوور در حال حاضر در تامین بیش از 190 قلم دارو در 14 حوزه درمانی بیماران قلب و عروق، سرطانی، پیوند، ام اس، اعصاب، داخلی، زنان و بیماری های خاص فعالیت داشته و از ظرفیت تولید بیش از 7 میلیارد عدد قرص و کپسول و حدود 100 میلیون آمپول، سرنگ از پیش پر شده، ویال تزریقی و لیو فیلیزه برخوردار است و در سه سال گذشته موفق به احداث، تجهیز و بهره برداری از بیش از 30 هزار متر مربع فضای تولیدی جدید شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه