افزایش ۸ درصدی تعرفه ویزیت مایه نگرانی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عبدالرضا عزیزی با اشاره به این که در شرایط فشار اقتصادی این روزها افزایش پرداختی مردم برای هزینه درمان طاقت‌فرسا بوده و به مصلحت نیست، اظهار کرد: نمی شود دولت برای خودش ٢٠ درصد افزایش درآمد در نظر بگیرد ولی برای پزشکان ۸ درصد افزایش تعرفه های پزشکی را به همراه داشته باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: دود این تصمیم ها در نهایت به چشم مردم خواهد رفت و نگران هستم که کیفیت خدمات پزشکی رقیق و نازل شود.

عزیزی گفت: بهتر است دولت بجای اینکه با این نوع تصمیم‌ها سبب خروج و مهاجرت پزشکان از شهرهای کوچک و نقاط محروم شده و مشکلات را به گردن این قشر خاص از جامعه تحمیل کند، با افزایش هدفمند منابع حوزه سلامت و پرداختی سهم بیمه ها، کیفیت خدمات پزشکی را حفظ نماید.

وی افزود: امیدواریم این اتفاقات و افزایش بسیار کم تعرفه های تشخیصی و درمانی سلامت مردم را به مخاطره نیندازد.

عضو شورای عالی نظام پزشکی اضافه کرد: یقین دارم جامعه پزشکی همانند سال های دفاع مقدس هر زمان که نیاز شود بطور داوطلبانه و رایگان در مواقع اضطرار در خدمت مردم و نیازمندان خواهند بود و این با بی عدالتی در زمینه تعیین تعرفه ها متفاوت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی عزیزی در پایان یاد آور شد: امیدواریم بتوان با تجدید نظر در نرخ تعرفه های پزشکی بخشی از مشکلات حوزه سلامت را حل کرد تا مردم کمتر با مشکل مواجه شوند و خدمات درمانی با کیفیت تری به مردم در مراکز درمانی و بیمارستانها ارایه داد.


پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.