تبعیض در حق پرستاران شرکتی بیشتر بوده و نیاز به رسیدگی دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، رضا فتحی با اشاره به مشکلات جامعه پرستاری گفت: مشکلات گروه های پرستاری همه گیر و در تمامی بیمارستانها یکسان است.

رئیس نظام پرستاری شاهین دژ عدم شفافیت در شرح وظایف را یکی از مشکلات گروه های پرستاری عنوان کرد و افزود: درخواست های جبری و خارج از شرح وظایف در تمامی گروه های پرستاری قابل رویت است و این امر باعث می شود پرستاران خدماتی را به بیماران ارائه دهند اما هزینه آن به پزشکان پرداخت شود که سبب نارضایتی گروه پرستاری می شود.

وی افزود: پرستاران شرکتی مشکلات بیشتری را نسبت به سایر پرستاران در مراکز درمانی دارند، عدم امنیت شغلی، تبعیض در دریافتی ها نسبت به سایر نیرو ها و همچنین عدم پرداخت به موقع حقوق و مزایا نیروهای شرکتی وضعیت پرستاران شرکتی را نسبت به سایر پرستاران متفاوت کرده و به نوعی تبعیض در حق پرستاران شرکتی روا داشته است .

فتحی گفت: کمبود نیروهای کمک پرستار و منشی در بخشها سبب می شود که  خدمات این رده ها نیز توسط پرستاران  انجام شود که باعث میشود پرستاران از ارائه خدمات خود بازمانده و خستگی آنان را چندین برابر کند .

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری رئیس نظام پرستاری شاهین دژ در پایان اضافه کرد: یکی دیگر از مشکلات جامعه پرستاری، بیمه های مسئولیت برای پرستاران است زیرا بیمه ها اکثرا در مواقع بروز مشکلات نه تنها حمایت نمی کنند بلکه با مانع تراشی های فراوان از زیر بار مسئولیت شانه خالی کرده بنابراین بیمه حرفه ای و شغلی باید به صورت کلی از طرف سازمان صورت گیرد ودر مواقع بروز مشکلات برای پرستاران در محاکم قضایی حمایتهای لازم را از جامعه پرستاری کند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.