ایران برنامه جدی برای سرمایه‌گذاری در بازار دارویی عراق دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی شامگاه دوشنبه بعد از پایان دور نخست مذاکرات با دکتر علاء الدین علوان وزیر بهداشت عراق، اظهار داشت: ایران به دنبال سودآوری در بازار دارو در عراق نیست بلکه به دنبال حل مشکل مردم این کشور در این حوزه است و برای همین برنامه وزارت بهداشت سرمایه گذاری مشترک در بخش تولید دارو در عراق از طریق مشارکت بخش خصوصی و نیمه دولتی دو کشور است.

وزیر بهداشت گفت: یکی از دلایل سفر به عراق پیرامون گسترش حضور ایران در بازار دارو عراق است و با مذاکراتی که با وزارت بهداشت عراق داریم درصدد تعیین یک جدول زمانبندی برای ثبت اقلام دارویی هستیم.

نمکی ادامه داد: در حال حاضر ایران دارای 125 دارو در لیست ثبت داور در عراق است، 97 درصد نیاز دارویی ایران در داخل کشور تولید می شود همچنین در حوزه آموزش پزشکی، 66 دانشگاه علوم پزشکی در ایران وجود دارد که ایران آمادگی دارند تجربیات خود را در حوزه آموزش علوم پزشکی و توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی در اختیار عراق قرار دهند.

به گزارش وب‌دا وی در راس هیاتی بلندپایه از نظام سلامت و بخش خصوصی ایران بعد از ظهر دوشنبه به دعوت همتای عراقی خود وارد بغداد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه