تحریم‌ها ممکن است در آینده خدمات پزشکی را دچار آسیب نماید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا ظفرقندی در مراسم افتتاحیه سی و پنجمین کنگره انجمن رادیولوژی ایران با بیان اینکه انجمن رادیولوژی به عنوان یکی از منسجم ترین و بهترین انجمن هایی است که به وظایف خود عمل می کند گفت :کنگره رادیولوژی یکی از کنگره های شاخص و آبرومند کشور است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه این الگوها باید برای همه رشته ها و انجمن ها انتقال یابد گفت: رشته رادیولوژی جهش وار در حرکت بوده ودر فاصله کوتاهی از زمان شاهد پیشرفت های بسیاری در این عرصه هستیم.

وی افزود: درگذشته رادیولوژی رشته ای صرفاً تشخیصی بود ولی امروزه علاوه بر عرصه تشخیص، به انواع  روشهای درمانی نظیر بیماریهای عروقی ، سرطانها و ... ورود کرده و موفق است.

ظفرقندی با اشاره به مشکلات حوزه اقتصاد سلامت و تعرفه ها گفت: امیدواریم که این مشکلات از حرکت رو به رشد این رشته جلوگیری نکرده و رشته رادیولوژی را با محدودیت مواجه نسازد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی به نگرانی برای مشکلات عرصه اقتصاد سلامت و تجهیزات پزشکی و رادیولوژی اشاره کرد و افزود: امیدواریم با مدیریت صحیح و واقعی شدن تعرفه ها و حمایت دولت از این مشکلات عبور کنیم.

وی تصریح کرد: در هیج جنگی، مقوله های پزشکی، دارویی و درمانی شامل تحریم نمی شود، امروزه تحریم های غیرانسانی و یکجانبه آمریکا به کشور تحمیل شده و علیرغم اینکه به ظاهر در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی تحریم نیستیم ولی به دلیل مشکلات مبادلات ارزی و تبادل مالی در این عرصه  هم تحریم اعمال می شود و دچار مشکلات بسیاری هستیم که ممکن است در آینده خدمات پزشکی را دچار آسیب نماید که البته امیدواریم با همت جامعه پزشکی بتوانیم از این مرحله سخت عبور نماییم .

ظفرقندی گفت: جامعه پزشکی در همه عرصه ها از دوران جنگ تحمیلی تا سیل های اخیر در کنار مردم بوده و با وظایف خود آشناست، حوزه های تجهیزات پزشکی و دارو نیازمند حمایت است و باید تلاش شود تا شاهد کاهش کیفیت خدمات درمانی نباشیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی رئیس کل سازمان نظام پزشکی در پایان با توجه به برنامه و مراسم تجلیل از زحمات دکتر فاضل افزود: همیشه در هر کشور و در عرصه های مختلف چهره هایی به عنوان نماد و الگو در جامعه مطرح و معرفی می شوند و در کشور ما هم در ادوار مختلف در عرصه های سیاسی افرادی نظیر امیرکبیر و دکتر مصدق و در عرصه حفظ کیان کشور از آرش تا دکتر چمران و در عرصه پزشکی هم افرادی همانند ابوعلی سینا و دکتر قریب بوده اند و امروز دکتر فاضل بعنوان نماد این جامعه فرهیخته می باشند.


پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.