درصورت مکفی بودن اعتبارات، سامانه رابط ناشنوایان امسال گسترش می‌یابد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین نحوی افزود: در حال حاضر انجمن خانواده ناشنوایان و کانون ناشنوایان تربیت رابط را برای این قشر گسترش داده اند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: حضور رابط ناشنوایان در صدا و سیما و در مراکز علمی و حقوقی و قضایی و درمانی جزو نیازها و درخواست های به حق ناشنوایان است.

نحوی‌نژاد گفت: برخی استان ها قراردادهایی با رابطین ناشنوا منعقد و سامانه ای را طراحی کرده اند که این رابط ها در آن آنلاین حضور دارد و هرگاه فردی ناشنوا، مساله ای قضایی یا درمانی دارد از طریق آن سامانه با رابط، ارتباط برقرار می کند.

وی افزود: سامانه رابط ناشنوایان در خراسان رضوی دو سال است که اجرایی شده است و به دنبال موفقیت طراحی این سامانه در خراسان رضوی مکاتبه ای با سایر استان ها داشتیم تا این سامانه را الگوبرداری کرده و برای پاسخگویی به نیازهای جامعه ناشنوایان استفاده کنند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: برخی استان ها به صورت محدود از این سامانه استفاده می کنند. به دلیل محدودیت های اعتباری در پرداخت حق الزحمه رابط ها، این سامانه گسترش نیافت اما اگر اعتبارات مکفی باشد امید است در سال 98، بخش چشمگیری از نیازهای جامعه ناشنوایان در بحث رابط را پاسخگو باشیم.

به گزارش ایرنا نحوی نژاد در پایان اضافه کرد: ممکن است سامانه رابط ناشنوایان در برخی استان ها طراحی نشده باشد اما تامین رابط از طریق سنتی انجام می شود و کار تعطیل نشده است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.