تاثیر نرخ ارز روی قیمت مکمل‌های تغذیه‌ای تولید داخل اندک بوده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباس کبریایی‌زاده درباره افزایش قیمت مکمل‌های تغذیه‌ای و ورزشی تولید داخل اظهار کرد: برخی مکمل‌ها به دلیل آن که قیمت ماده اولیه آنها در دنیا کاهش پیدا کرده با وجود افزایش نرخ ارز قیمت آنها بسیار ناچیز بالا رفته است.

رئیس سندیکای تولید کنندگان مکمل‌های تغذیه‌ای ادامه داد: علت کاهش قیمت این مکمل‌ها این بوده که تولید کنندگان مکمل یا ماده اولیه در دنیا افزایش پیدا کرده و در نتیجه این مسئله روی کاهش قیمت مکمل تاثیر داشته و با وجود بالا رفتن نرخ ارز تاثیر اندکی روی افزایش قیمت این دسته از مکمل‌ها گذاشته است.

وی افزود: بیشتر مکمل‌های تغذیه‌ای و ورزشی حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته و حداکثر افزایش قیمت مکمل‌های ورزشی و تغذیه‌ای تولید داخل ۵۰ درصد بوده است.

کبریایی‌زاده گفت: با توجه به اینکه قیمت ارز ۲.۳ برابر افزایش پیدا کرده، اما تاثیر نرخ ارز روی قیمت مکمل‌های ورزشی و تغذیه‌ای تولید داخل اندک بوده و سندیکا تلاش کرده است تا با نظارت‌ها افزایش قیمت به صورت تدریجی صورت گیرد.

رئیس سندیکای تولید کنندگان مکمل‌های تغذیه‌ای تصریح کرد: افزایش تدریجی قیمت مکمل‌های تغذیه‌ای و ورزشی به این صورت بوده است که ما موجودی شرکت‌های تولید کننده مکمل را بررسی می‌کردیم و افزایش قیمت زمانی انجام می‌شد که کالای جدیدی برای تولید وارد شده باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: ما برای رفاه حال مصرف کنندگان تلاش کردیم تا تاثیر نرخ ارز روی افزایش قیمت مکمل‌ها حداقل باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه