پیوند اعضا با کمک تیم اورژانس هوایی زیر یک ساعت اتفاق افتاد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیر حسین کولیوند و مهدی شادنوش صبح امروز با حضور در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) از بیمار پیوند قلب خانم ۵۴ ساله عیادت و از روند درمان وی پس از عمل پیوند قلب اطلاع یافت.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: پیوند اعضا با کمک تیم اورژانس هوایی زیر یک ساعت اتفاق افتاد؛ این یکی از بزرگترین دستاوردهای بزرگ تیم سلامت کشور است که با همت سازمان اورژانس کشور و فراتر از وزارت بهداشت با نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی و همچنین نیروی انتظامی اتفاق افتاد.

وی افزود:‌ امروز پس از چند روز که پیوند قلب انجام شده حال بیمار خوب است و به بخش منتقل شده و  همچنان این قلب تپنده در بدن فردی دیگر به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

شادنوش گفت: جز عمل قلب دو تن دیگر هم پیوند کبد و کلیه را انجام دادند  و چهار خانواده و بیمار از رنج غیرقابل تصوری نجات پیدا کردند.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت درباره پیوند اعضا بیان کرد: ‌امیدوارم این کار نهادینه شود و فضایی بوجود آید تا پیوندهای بیشتری انجام شوند؛ فعالیت‌های ایثارگرانیانه از چشم وزارت بهداشت پنهان نمی‌ماند و سعی می‌کنیم روند پیش برد برنامه‌هایمان بهتر شود.

 وی با اشاره به دستورالعمل وزارت بهداشت اظهار کرد: دستورالعملی ابلاغ شده است که بر اساس آن  حق فنی به وزارت بهداشت می‌رسد و دغدغه اساسی  این حق از روی  دوش پزشکان بداشته می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان در ادامه پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور گفت: تحول خوبی در بیمارستان امام خمینی(ره) ایجاد شده است؛ در حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد اگر عملکرد خوب همکاران در بیمارستان بیمارستان امام خمینی(ره) نبود چندین تن جان خود را از دست می‌دادند و تلفات حادثه بیشتر می‌شد.

کولیوند گفت: بیمارستان امام خمینی(ره) در بحث پیوند اعضا فعالیت خوبی دارد و امروز فرصت خوبی است تا بتوانیم خدماتمان را ارتقا دهیم  این اولین تجربه همکاری اورژانس با گروه پیوند بود که با ابتکار عمل آقای شادنوش و تیم پیوند بیمارستان امام خمینی(ره) انجام شد.

وی در پایان افزود: تیم اورژانس به خوبی در این عملیات شرکت کرد و امیدوارم این همکاری‌ها  ادامه پیدا کنند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.