تیم ملی پرستاری بحران با ۱۰۰ عضو تشکیل شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مریم حضرتی درباره خدمت رسانی پرستاران در مناطق سیل زده کشور، اظهار کرد: در زلزله کرمانشاه ما با بررسی شرایط خدمت رسانی به زلزله زدگان تجارب خوبی کسب کردیم که یکی از این تجربه‌ها تربیت پرستاران مدیریت بحران بود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: پرستارانی که دوره‌های پرستاری مدیریت در بحران را آموزش دیده باشند کارایی بیشتری در شرایط بحران دارند. به همین دلیل بعد از زلزله کرمانشاه معاونت پرستاری وزارت بهداشت یک تیم ملی پرستاری بحران تشکیل داد.

وی افزود: این تیم ملی پرستاری بحران متشکل از ۱۰۰ پرستار از سراسر کشور است و از هر منطقه آمایشی ۱۰ پرستار منتخب شدند تا دوره‌های پرستاری مدیریت در بحران را آموزش ببینند.

حضرتی گفت: در سیل‌های اخیر کشور ما از پرستاران آموزش دیده بحران استفاده کردیم و ۲ گروه ۳۵ نفره که دوره‌های پرستاری بحران را فرا گرفته بودند به مناطق سیل زده اعزام شدند و ۳۵ پرستار باقی ماندند که هنوز دوره‌های مدیریت در بحران را به طور کامل آموزش ندیده‌اند اما برنامه ریزی برای آموزش آن‌ها صورت گرفته است.
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت تاکید کرد: این پرستاران بسیار توانمند در مناطق سیل زده حضور پیدا کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: ماهیت بحران سیل با زلزله متفاوت است چرا که در زلزله پرستاران اورژانس تریال و اتاق عمل بیشتر نیاز داریم، اما در سیل پرستاران سلامت جامعه، سالمندی و سلامت روان به سیل زدگان خدمت رسانی می‌کنند و ما شاهد حضور این گروه از پرستاران به همراه دانشجویان خود در مناطق سیل زده بودیم.

پایان پیام/