با بازنگری در اجرای طرح تحول سلامت می‌توان ضعف‌های موجود را کاهش داد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، غلام محمد زارعی گفت: بیمه سلامت در مقطع فعلی تعامل خوبی با دستگاه‌های درمانگر کشور برقرار کرده است و با تلاش‌های صورت گرفته و تامین منابع مورد نیاز بخش‌های حوزه درمان کشور، سطح رضایتمندی را در ارائه خدمات کشور ارتقاء داده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در گذشته حجم بسیار بالایی از مطالبات موجب تعلل در ارائه خدمات مطلوب و کاهش مطلوبیت ارائه خدمات شده بود که با تعامل مثبت بیمه سلامت، وزارت بهداشت و سایر بخش‌های مربوطه این مشکلات تا حدود زیادی رفع شد که امیدواریم این تلاش‌ها به صورت کامل و جامع شرایط را برای ایجاد انگیزه‌های لازم و ایجاد مسئولیت‌های مورد نیاز در حوزه درمان کشور فراهم کند.

وی افزود: یکی از اهداف بیمه سلامت این است که نگاه واقعی به مسائل حوزه سلامت در بخش مالی داشته باشد. طرح تحول سلامت یکی از طرح‌های دولت تدبیر امید بود که خوشبختانه توانست در حوزه‌های تجهیزاتی، هتلینگ، ارائه خدمات و کاهش سهم هزینه بیمار و خانواده آنان تاثیر بگذارد ولی این موضوع نیازمند بازنگری و بازمهندسی است تا با تجدید نظر درهزینه‌ها ضعف‌های موجود را به نحو اساسی کاهش داد.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت زارعی در پایان گفت: آن چیزی که بیش از هر مساله دیگری خود را نشان می دهد تلاش و جدیت بیمه سلامت در ارتقای سطح ارائه خدمات دستگاه‌های درمانگر کشور است. الکترونیکی کردن خدمات که این سازمان آن را به طور جدی در دستور کار برنامه‌ها قرار داده علاوه بر تسریع در حصول مطالبات و کاهش مراجعه مردم باعث به روز شدن اطلاعات شده تا مسئولان در تصمیم‌گیری‌ها‌یشان دقیق‎تر عمل کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه