سقف ویزیت بیمارستان‌های دولتی در مناطق محروم حذف می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، قاسم جان بابائی در مراسم افتتاح بخش سی تی اسکن بیمارستان باقرالعلوم اهر، گفت: اولویت بعدی وزارتخانه تهیه و اختصاص دستگاه MRI در این شهرستان است که امیدواریم به زودی این کار نیز عملی گردد.

معاون درمان وزیر بهداشت از ساخت مرکز درمانی بزرگ زنان و زایمان در شهرستان اهر خبر داد و افزود: تلاش می‌شود با تکمیل این مرکز تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز به نحو شایسته تأمین و تجهیز شود تا بانوان این منطقه و شهرهای همجوار از مزایای این مرکز بهره مند شوند.

وی با اعلام آمادگی جهت ایجاد مرکز سلامت اعصاب و روان در محل بیمارستان قدیم اهر ، گفت: در صورت حمایت‌های لازم و واگذاری محل بیمارستان قدیم، آمادگی داریم با راه اندازی مرکز بزرگ جامع سلامت اعصاب و روان در این محل و تجهیز آن، کلیه خدمات بیمارستانی را ارایه کنیم.

جان بابایی با اشاره به بازدید امروز خود از بیمارستان ۶۴ تختخوابی هریس، گفت: بیمارستان هریس یکی از بیمارستان‌های نمونه کشور بوده که دارای بخش همودیالیز، رادیولوژی، زایمان، بخش اورژانس، درمانگاه تخصصی، آزمایشگاه، بخش مراقبت از نوزادان، سه اتاق عمل، داروخانه و پانسیون پزشکان است و روزانه بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ بیمار را در بخش‌های اورژانس و درمانگاه‌های تخصصی پذیرش می‌کنند.

معاون وزیر بهداشت در پایان گفت: در آینده نزدیک تمام کمبودهای این بیمارستان از جمله دستگاه اکو قلب، آندوسکوپی، سونوگرافی، لاپاروسکوپی و معاینات چشم رفع شود.

به گزارش ایسنا با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و جمعی از مسئولان شهرستان اهر بخش سی تی اسکن بیمارستان باقرالعلوم با اعتباری بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

پایان پیام/

مطالب مشابه