سال ۹۸، سال دیپلماسی سلامت برای ایران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج حریرچی در حاشیه هفتمین نشست مجمع جهانی سلامت گفت: در شرایطی که دشمنان ما سعی کردند ما را تحریم کنند، دو اتفاق مهم در کشور برنامه‌ریزی کردیم که اولی، رویداد برگزاری مجمع جهانی سلامت بود. این رویداد به مدت دو روز در جزیره کیش و با حضور مهمانانی از ۴۳ کشور دنیا و در سطح وزیر و معاونان وزیر برگزار شد. آنها به ایران آمدند و دیدند که ایران می‌تواند در روز خلیج فارس نقش خود را در سلامت جهانی ایفا کند.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: ایران اسلامی برای سلامت مردم خود و دنیا تلاش می‌کند، رویداد دوم نشستی است که قرار است در مهرماه با حضور وزرای بهداشت کشورهای غرب آسیا و شمال آفریقا برگزار شود. در این نشست حدود ۵۱ وزیر به همراه رئیس سازمان جهانی بهداشت و مسئولان این سازمان به ایران می‌آیند.

به گزارش ایسنا وی در پایان افزود: در زمانی که آمریکا و ترامپ به صورت منفردانه اقدام به تحریم ایران می‌کنند، برای ما سال دیپلماسی سلامت است و سالی است که با توانی که داریم و با اعتماد عمومی که جامعه جهانی در حوزه سلامت به ایران داشته است، نشان می‌دهیم ایران در حوزه علم و سلامت پیشگام است.

پایان پیام/

مطالب مشابه