استفاده از کارت‌خوان در مطب‌ها ربطی به شفافیت مالیاتی ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسینعلی شهریاری درباره عدم تمکین برخی از پزشکان برای استفاده کارت خوان در مطب های پزشکی، گفت: ما از پزشکان در سراسر کشور تقاضا داریم که برای رفاه حال بیماران در مطب ها و تمکین از قانون از کارت خوان استفاده کنند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: استفاده از کارت خوان در مطب ها ربطی به شفافیت مالیاتی ندارد، با نصب کارت خوان در مطب پزشکان نمی توان مالیات در حوزه پزشکی را محاسبه کرد.

شهریاری گفت: طرح پزشک خانواده نیز طبق قانون می بایست بطور کامل اجرایی شود اما متاسفانه این طرح بسیار مهم که می تواند تاثیر بسزایی در خدمات  درمانی به بیماران داشته باشد، بطور کامل اجرایی و عملیاتی نشده است. 

وی افزود: اطلاعات کامل بیمار با اجرایی طرح پرونده الکترونیکی در اختیار پزشکان قرار می گیرد، با اجرایی طرح پرونده الکترونیکی اطلاعات جامع از کل  وضعیت جامعه بدست می آید و دسترسی ها به اطلاعات بیماران جهت طی پروسه درمانی آسان می شود.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: طبق قانون پزشکان مکلف به استفاده از کارت خوان در مطب هستند، اجرایی و عملیاتی شدن طرح کارت خوان در مطب ها قانونی است و تمام پزشکان می بایست از قانون تمکین کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان با بیان اینکه استفاده از کارت خوان درمطب ها ربطی به شفافیت مالیاتی ندارد، یادآور شد: با نصب کارت خوان در مطب پزشکان نمی توان مالیات را محاسبه کرد.

پایان پیام/