حضور داروسازان بالینی کمک بزرگی به الگوی مصرف در بیمارستان‌ها‌ است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی پیرصالحی افزود: مقدار مصرف داروی مورد نیاز و نوع داروی مصرفی در بیمارستان‌ها نیازمند مصرف منطقی مدیریت و برنامه ریزی صحیح است که تنها داروسازان بالینی و بیمارستانی می توانند در این عرصه کمک شایانی انجام دهند.

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با عنوان "رونق تولید"، اظهار داشت: ما نیز در سازمان غذا و دارو باید این فرمایش را سرلوحه امور خود قرار دهیم و برای شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی تسهیلات لازم را فراهم کنیم.

پیرصالحی به شدت تحریم ها اشاره کرد و ادامه داد: برخی از شرکت های خارجی تامین کننده دارو و تجهیزات پزشکی به صورت رسمی و غیر رسمی انصراف دادند و قادر به ادامه همکاری نیستند اما علی رغم همه این مسائل، از این مشکلات نیز عبور خواهیم کرد.  

وی ضرورت تعامل و مشارکت بیشتر مسئولین و فعالان عرصه دارو و تجهیزات پزشکی را در سال 98 با توجه به شدت تحریم ها را مهم دانست و اذعان داشت: نیازمند مدیریت صحیح و صرفه جویی در هزینه ها هستیم. 

رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به ضرورت تامین ارز برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی و محدودیت در این راستا افزود: مصرف دارو و تجهیزات پزشکی در کشور سالانه سه و نیم میلیارد دلار هزینه دارد، بودجه ای از محل اعتبارات صندوق ذخایر ارزی برای مطالبات دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص یافته و معاونت هایی که این بودجه را در زمینه دیگری مصرف کنند باید پاسخگو باشند.

پیرصالحی به اهمیت مبارزه با بیماری های غیر واگیر به ویژه ایجاد کمپین فشار خون در سال جاری اشاره کرد و گفت: معاونت های غذا و دارو و داروخانه ها باید مشارکت فعالی را در این زمینه داشته باشند.

وی همچنین به موضوع مکمل ها و اقلام آرایشی و بهداشتی اشاره کرد و افزود: برای تسهیل تولید، جلوگیری از قاچاق و تقلبی بودن و کنترل در بازار باید اقدامات مهمی را انجام دهیم.

به گزارش وب‌دا رییس سازمان غذا و دارو در پایان از فعالیت های جهادی معاونت های غذا و داروی استان های درگیر سیل؛ خوزستان، لرستان و گلستان در ارائه خدمات حوزه غذا و دارو تشکر ویژه کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه