افزایش حداکثر ۱۰ تا ۱۵ درصدی داروهای تولید داخل
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی درباره تاثیر تحریم‌ها در ورود مواد اولیه دارو به کشور اظهار داشت: قطعا فشارهای تحریم‌ها روی این حوزه نیز اثر می‌گذارد، اما راهکارهایی را برای دور زدن تحریم‌ها در این حوزه مانند سایر بخش‌ها اندیشیده‌ایم که امکان بیان جزئیات آن وجود ندارد.

وزیر بهداشت ادامه داد: با توجه به این راهکارهایی که در حال اجرا است و با توجه به استفاده از ظرفیت‌های موجود در داخل کشور، چیزی تحت عنوان کمبود دارو نخواهیم داشت.

نمکی درباره احتمال تغییر قیمت دارو اظهار داشت: قیمت داروهای وارداتی هیچ تغییری نخواهد داشت. داروهای ساخت داخل هم طبق روال سنوات گذشته که هر سال بین 10 تا 15 درصد افزایش قیمت دارند به همین میزان افزایش قیمت خواهند داشت و بیشتر از 15 درصد در داروهای ساخت داخل افزایش نرخ نداریم.  

وی همچنین گفت: افزایش پوشش بیمه‌ای داروهای خاص باید در شورای عالی بیمه مطرح شود، البته گسترش پوشش بیمه تعدادی از داروهای خاص  در شورا پیشنهاد شده است.

به گزارش ایلنا وزیر بهداشت در پایان در خصوص افزایش کلینیک‌های زیبایی در سطح کشور که اقدام به تزریق بوتاکس، ژل و ... می‌کنند و برنامه وزارت بهداشت برای جمع‌آوری مراکز و کلینیک‌های زیبایی غیرمجاز،‌ گفت: معاونت درمان وزارت بهداشت این موضوع را به طور جد پیگیری می‌کند و به طور قطع مراکز و کلینیک‌های زیبایی غیرمجاز تعطیل می‌شوند و با افرادی که به صورت غیرمجاز اقدام به راه‌اندازی این مراکز و کلینیک‌های غیرمجاز کرده‌اند، برخورد قانونی می‌شود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.