با توجه به افزایش قیمت‌ها در سال جدید، در بخش حقوق و دستمزد با مشکلاتی مواجه شده‌ایم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رئیسی در خصوص مطالبات نیروهای بهداشت اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۱۸ هزار خانه بهداشت و در مجموع ۲۶ هزار مرکز ارایه خدمت یعنی مرکز جامع سلامت و خانه بهداشت در کشور وجود دارد و در سطح شهر و روستا، ۲۲ هزار مراقب سلامت به کار گرفته‌ایم که عمده این تعداد برون سپاری شده‌اند. همچنین ۳۰ هزار بهورز هم در خانه‌های بهداشت مشغول به کار هستند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: قسمت عمده پایگاه‌ها و مراکز جامع سلامت را برون سپاری کرده‌ایم.

رئیسی گفت: ۳۰ درصد از مطالبات وزارت بهداشت و درمان قرار بود پایان سال قبل تخصیص داده شود اما این اتفاق رخ نداد، این موضوع، پرداختی به شرکت‌ها را به تاخیر انداخت و ما کاملا به شرکت‌ها حق می‌دهیم. گرچه شرکت‌ها موظف هستند تا سه ماه حقوق کارکنان را بدهند اما برخی شرکت‌ها بضاعتشان کمتر بود و نتوانستند حقوق را به طور کامل اختصاص دهند. این اختلالی بود که خوشبختانه هفته گذشته رفع شد، گرچه ما هنوز هم تخصیص کامل اعتبارات را دریافت نکرده‌ایم.

به گزارش فارس وی در پایان افزود: با توجه به افزایش قیمت‌ها در سال جدید، در بخش حقوق و دستمزد، اعتباری که به صورت سرانه در اختیار ما قرار می گیرد  ثابت است که این موضوع چالش‌هایی را برای ما ایجاد کرده است و محدودیت اعتباری وجود دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه