مکانیزم عملکرد داروها در طب سنتی توسط صاحب نظران در این حوزه ارائه شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد جمالی نوبندگانی درباره مصرف همزمان داروهای عطاری با شیمایی، گفت: ما نه تنها با طب سنتی مخالفتی نداریم بلکه در برخی مواقع نیز آن را مکمل طب جدید نیز می‌نامیم اما مصرف خودسرانه داروهای عطاری با داروهای شیمیایی، خطرات بسیاری برای بیماران در بردارد.

وی افزود: مکانیزم عملکرد داروها در طب سنتی توسط صاحب نظران در این حوزه ارائه شود و این در حالی است که می‌بایست مشخص شود که داروهای سنتی چگونه بر سلول های بدن تاثیر مطلوب می گذارند البته در دانشگاه های طب سنتی ،تحقیقات کاربردی در این راستا اتخاذ شده است.  

جمالی نوبندگانی گفت: تداخل دارویی میان داروهای عطاری و شیمیایی می تواند برای بیمار و پزشک دردسر ایجاد کند و این در حالی است که  تعریف دقیقی از عملکرد داروهای عطاری ارائه نشده است. 

عضو هیئت رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: بطور مثال بنده جراح هستم و شاهد این مسئله بوده ام که  بسیاری از بیمارانی که به سرطان سینه مبتلا هستند با جراحی، شیمی درمانی وپرتودرمانی بهبود یافته اند و در  حدود 20 سال است که آثار، بیماری سرطان در بدنشان مشاهده نشده است بنابراین نباید بدون پشتوانه علمی، تنها  با  اظهار نظر  برخی  افراد  داروهای عطاری را جایگزین درمان رایج در درمان سرطان کرد زیرا این امر به شدت ،سلامت بیماران سرطانی را با مشکل روبرو می کند. 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان با بیان اینکه تداخل داروهای عطاری با شیمیایی بسیار برای سلامت مردم  خطر زا است یادآورشد: برخی افراد  اعلام می کنند که استفاده از داروهای عطاری هیچ گونه عارضه‌ای برای بیمار در بر ندارد و این امر به نظر بنده نمی تواند صحت داشته باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه