اضافه شدن ۱۲۰ دستگاه آمبولانس  به چرخه عملیات اورژانس
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسن نوری روز یکشنبه در توضیح ترخیص این 120 دستگاه آمبولانس از گمرک افزود: این آمبولانس ها مدل بنز اسپرینتر تولید سال 2017 شرکت میزن آلمان هستند که دارای تجهیزات کامل مطابق استانداردهای روز تیپ B در دنیا هستند.

معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور ادامه داد: 400 دستگاه آمبولانس نزدیک به یک سال است که در پیچ و خم قوانین دست و پا گیر گمرک منتظر ترخیص هستند که بعد از رایزنی های لازم 120 دستگاه آن ترخیص و 280 دستگاه آن در انتظار ترخیص هستند.

نوری گفت: حداقل 1500 دستگاه آمبولانس در سازمان اورژانس کمبود داریم که در چشم انداز آینده خرید 1000 دستگاه آمبولانس را در برنامه داریم که اگر این اتفاق رخ دهد عمده مشکلات در این زمینه حل خواهد شد ولی همچنان در مراکز درمانی و بهداشتی با کمبود آمبولانس مواجه خواهیم بود.

به گزارش ایرنا وی در پایان در خصوص اینکه آیا تحریم های ظالمانه در خرید آمبولانس ها اثر گذاشته است؟ گفت: با اینکه آمریکایی بارها اعلام کردند تحریم‌ها علیه ایران، شامل فروش غذا، محصولات کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی نمی‌شود، ولی تحریم ها در زمینه تامین آمبولانس ها مشکلات جدی به وجود آورده است که با پیش بینی های لازم موانع را از پیش روی برداشته ایم و واردات آمبولانس ها همچنان ادامه دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه