ازدحام پزشکان در پایتخت نتیجه توزیع نامناسب است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید حمایت میرزاده درباره وضعیت  اعزام پزشک به طریق سراسری وعادلانه در کشور، گفت: کمبود پزشک عمومی در مناطق محروم در شرایطی مشهود است که شاهد حضور گسترده پزشکان عمومی در پایتخت و مراکز استانها هستیم. بنابراین برای خدمات رسانی جامع در حوزه بهداشت ودرمان الزامی است که نگاه جامع به خدمات رسانی  به بیماران بیماران در اقصی نقاط کشور داشته باشیم تا بتوان به نسبت نیازهای درمانی کشور، پزشکان را به مناطق مختلف کشور اعزام کرد.

 ازدحام پزشکان در پایتخت نتیجه توزیع نامناسب منابع انسانی 

نماینده مردم گرمی و مغان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  ازدحام پزشکان در پایتخت ومراکز استان ها نتیجه توزیع نامناسب منابع انسانی( پزشک عمومی) است، تصریح کرد: پرکردن خلا کمبود پزشک در مناطق محروم با افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو امکان پذیر است.

وی ادامه داد: ما زمانی که  مجوز تاسیس بیمارستان های خصوصی را صادر می‌کنیم چرا در مقابل به موسسات غیرانتفاعی مجوز برای  پذیرش دانشجو در رشته پزشکی را اعطا نمی‌کنیم.

کمبود پزشک عمومی در مناطق محروم مشهود است

به گزارش خانه ملت سخنگوی کمیسیون آموزش و بهداشت درمان مجلس با بیان اینکه خدمات رسانی به بیماران جز وظایف اساسی دولت است که می بایست به نحو اصولی ومنطقی اجرایی شود، یادآورشد: سلامت بیماران از هرمسئله ای با اهمیت تراست. بنابراین می بایست خلاء کمبود پزشک در مناطق  محروم در حوزه سلامت برچیده شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه