معافیت استعدادهای درخشان از طرح نیروی انسانی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، باقر لاریجانی با اشاره به بخشنامه کمیسیون موارد 2 و 3 آیین نامه اجرایی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان مورخ 14 آبان 1384، گفت: طبق این بخشنامه برخی دانشجویان استعداد درخشان علوم پزشکی از انجام خدمات موضوع این قانون معاف شدند.
 
معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: این قانون البته شامل تمامی استعدادهای درخشان نبوده و تنها نفرات اول تا دهم کشوری آزمون کنکور سراسری زیر گروه تجربی به تایید سازمان سنجش آموزش کشور، برندگان مدال طلای کشوری از المپیادهای دانش آموزی به تایید مرجع مربوطه و نفرات اول تا سوم کشوری آزمون های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، پیش کارورزی پزشکی و ورودی دستیاری پزشکی و دندانپزشکی به تایید مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت متبوع طبق این بخشنامه از طرح نیروی انسانی معاف بودند.
 
لاریجانی گفت: متاسفانه در سال 97 در قالب بخشنامه ای اعلام شد که معافیت از طرح این دانشجویان در راستای بهینه سازی اجرای قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان لغو شده است.
 
وی با اشاره به اقداماتی که در قالب برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی برای تسهیل شرایط تحصیل دانشجویان استعداد درخشان صورت گرفته، گفت: تمامی تلاش در حوزه معاونت آموزشی این است که این دانشجویان و نفرات برتر با ادامه تحصیل و طی دوره های ویژه بتوانند در آینده، نقش های موثرتری را در نظام سلامت کشور به عهده گیرند.
 
معاون وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه حضور استعدادهای درخشان علوم پزشکی در عرصه های مختلف نظام سلامت می تواند تاثیر چشمگیری در ارتقای این حوزه داشته باشد، اضافه کرد: بدیهی است لغو معافیت از طرح گروه خاصی از استعدادهای درخشان، به صلاح نظام سلامت نبود و حضور این افراد در عرصه های کلیدی را با تاخیر مواجه می نمود که مورد توجه وزیر بهداشت قرار گرفت.
 
به گزارش وب‌دا لاریجانی در پایان اضافه کرد: بر این مبنا طی مکاتبه ای با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیشنهاد شد که این گروه از دانشجویان بتوانند کما فی السابق از امتیاز معافیت از طرح بهره مند شوند و ایشان نیز با تاکید بر لزوم فراهم نمودن تسهیلات ادامه تحصیل این گروه از دانشجویان، با این پیشنهاد موافقت کردند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.