تشکیل کمیته سه جانبه به منظور بررسی واقعیت فرار مالیاتی پزشکان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدمرتضی خاتمی درباره اظهارنظر اخیر رییس سازمان نظام پزشکی که مدعی شده بود نمایندگان مجلس در جلسه خصوصی گزارش مرکز پژوهش‌ها درباره اعداد و ارقام فرار مالیاتی پزشکان را تکذیب کرده‌اند، اظهار کرد: کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کردند که این اعداد و ارقام برخاسته از پژوهش نیست و بر اساس یک نقل، عدد 6 هزار و 800 میلیارد فرار مالیاتی را در گزارششان عنوان کرده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: متاسفانه در زمان بررسی لایحه بودجه اعداد و ارقامی از سوی مرکز پژوهش‌ها و برخی نمایندگان مجلس درباره فرار مالیاتی پزشکان اعلام شد که با واقعیت بیگانه است.

وی افزود: جلسه کمیسیون خصوصی نبوده، بلکه جلسه‌ای با حضور اعضای کمیسیون بهداشت و درمان، نماینده سازمان نظام پزشکی، سازمان امور مالیاتی، مسئولان ذی ربط وزارت بهداشت و نماینده مرکز پژوهش‌ها بصورت علنی برگزار شد که در این جلسه گزارش مرکز پژوهش‌ها مطرح و مشخص شد سندیت ندارد.

خاتمی درباره میزان فرار مالیاتی پزشکان عنوان کرد: ما معتقدیم اعداد اعلام شده، منطبق با واقعیت نیست چرا که غالب دریافتی پزشکان صورت حساب‌های رسمی دارد و از فیلتر سازمان امور مالیاتی عبور می‌کند. از سویی اگر اعداد اعلام شده مبتنی بر بررسی است، پس مابقی فرار مالیاتی کشور که بر اساس یک گزارش، بالغ بر 70 هزار میلیارد تومان است سرنوشتش چه می‌شود؟ حرف ما این است که اگر بناست فرار مالیاتی پزشکان بررسی شود، سایر فرارهای مالیاتی هم بررسی شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: رییس مرکز پژوهش‌ها قول داده تکذیبیه فرار مالیاتی پزشکان که حدود 6 هزار 800 میلیارد تومان عنوان شده بود را اعلام کند که البته تاکنون این مهم محقق نشده است!

وی اضافه کرد: کارشناس مرکز پژوهش‌های مجلس نیز در جلسه مذکور اظهار کرد اعداد اعلام شده درباره فرار مالیاتی پزشکان بر اساس یک پژوهش رسمی نبوده است.

به گزارش تسنیم خاتمی در پایان گفت: همچنین در خصوص پیگیری‌های مجلس در باره میزان فرار مالیاتی پزشکان افزود: قرار است کمیته‌ای سه جانبه متشکل از نمایندگان کمیسیون بهداشت و درمان، سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی تشکیل و حقیقت فرار مالیاتی پزشکان بررسی شود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.