حذف سقف ویزیت بیمارستان های دولتی در مناطق محروم اقدامی منطبق بر واقعیات جامعه است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد نعیم امینی فرد با ارزیابی مثبت حذف سقف ویزیت بیمارستان های دولتی در مناطق محروم، گفت: سال گذشته بیمه سلامت برای هر بیمارستانی سقفی از حداکثر تعهدات را اعلام کرد و خارج از این تعهدات خدمتی تقبل نمی کرد.

وی افزود: زمانی که اجزای سیستم بهداشتی و درمانی کامل باشد روش مذکور برای اینکه به مدیریت منابع منجر شود قابل قبول است اما در صورتی که  اجزای مختلف سیستم خدمات بهداشتی و درمانی از جمله خانه های بهداشت، مراکز جامع سلامت شبانه روزی و پایگاه های اورژانس و بیمارستان ها اعم از خصوصی و دولتی در حدی که مورد نیاز است از لحاظ کمیت و کیفیت قابل نباشند مشکلاتی را ایجاد می کند.

امینی فرد گفت: به عنوان مثال باید در شهری حداقل 200 تخت بیمارستانی و 100 مرکز بهداشتی و درمانی وجود داشته باشد اما در عمل 50 مرکز بهداشتی و درمانی و حداکثر 100 تخت درمانی بیشتر نداریم و در واقع اعمال سقف موجب محروم شدن مردم از دریافت خدمات می شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: از این جهت که اعمال سقف ویزیت در کشور به ویژه مناطق محروم مشکلاتی را به همراه داشت و  در مناطق محروم امکانات ارائه خدمات مطلوب و قابل قبول نبود بنابراین سال گذشته در مورد اعمال سقف ویزیت اعتراضات زیادی صورت گرفت و وزیر بهداشت و معاونان ایشان در کمیسیون حاضر شد و به صورت موردی مشکل بسیاری از شهرها با پیگیری نمایندگان حل شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: با توجه به تجربیات سال گذشته و اینکه آیا تصمیم موضوع حذف سقف ویزیت بیمارستان های دولتی در مناطق محروم در شورای عالی بیمه یا سطح معاونت وزارت بهداشت صورت گرفته اقدامی بسیار مناسب و متناسب و منطبق بر واقعیات موجود است.

پایان پیام/

مطالب مشابه