نباید با جوسازی به جامعه القا کرد که جامعه پزشکان فرار مالیاتی دارن
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بشیر خالقی درباره وضعیت تعیین تعرفه‌ها‌ی درمانی در  بخش خصوصی در ‌حوزه درمان، گفت: اگر بطور واقع بینانه،کف درآمد اقتصادی دهک‌های پایین جامعه را مورد بررسی و واکاوی  قرار بدهیم به سادگی مشاهده می کنیم که تعرفه‌های پزشکی با اقتصاد مردم همخوانی ندارد‌ اما نباید اجازه داد، فضای جامعه به سمتی هدایت شود که تمام پزشکان درآمد بالایی دارند.

وی افزود: برای بیش از 10 هزار پزشک عمومی ‌تاسیس  مطب صرفه ‌اقتصادی ندارد، آمارهای فرار مالیاتی اعلام شده در باره پزشکان صحیح نیست.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: نباید با جوسازی به جامعه القا کرد که جامعه پزشکان فرار مالیاتی دارند، بسیاری از پزشکان نیز وضعیت اقتصادی بسیار مناسبی ندارد بنابراین نباید با تزریق ذهنیت منفی به پزشکان، فضای جامعه را بر علیه پزشکان کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت خالقی در پایان بابیان اینکه تعرفه های پزشکی با اقتصاد دهک‌های اقتصادی ضعیف جامعه همخوانی ندارد یادآورشد: درآمد مکفی و بسیار بالا در حوزه پزشکی تنها  متعلق به 10 درصد جامعه پزشکان است و این در حالی است که بسیاری از پزشکان نیز از تعرفه کنونی درمانی در حوزه پزشکی رضایت ندارند.

پایان پیام/

مطالب مشابه