شرکت خاصی کار نسخه نویسی الکترونیکی را در دست نگرفته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، طاهر موهبتی اظهار کرد: تمامی اقدامات برای انجام پروژه نسخه نویسی الکترونیکی با سرعت هرچه بیشتر تا رسیدن به نتیجه مطلوب در حال انجام است و این کار با محوریت اصلی وزارت بهداشت انجام می شود و سازمان بیمه سلامت به عنوان کمک کننده در اجرای این طرح وظایف خود را انجام می‌دهد.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: طرح نسخه نویسی الکترونیکی به صورت پایلوت در هر شهرستان از ۳۱ استان کشور در حال انجام است تا مقاومت‌های اجتماعی مردم و جامعه پزشکی سنجیده شود و همچنین در اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی حداقل زیرساخت‌های فنی در کشور فراهم شده است.

وی با اشاره به ۸۵ میلیون مراجعه کننده این حوزه افزود: در اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی بررسی تغییر رفتارهای‌ مردم و جامعه پزشکی بسیار مهم است و این طرح با دید صرفه جویی در کشور اجرا نمی‌شود بلکه هدف انجام آ‌ن سلامت کار،‌ مشتری مداری و افزایش سرعت اقدامات است.

موهبتی گفت: طرح استحقاق سنجی در ۶۰۵ بیمارستان در حال انجام است و در حال حاضر این طرح برای خدمات طرح تولید در مراکز دولتی انجام می‌شود.شرکت خاصی کار نسخه نویسی الکترونیکی را در دست نگرفته و بیمه سلامت معتقد است که تعدد و تکثر در شرکت‌های فراهم کننده زیرساخت‌های IT برای اجرای پرونده الکترونیکی سلامت مناسب است.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت اضافه کرد: سامانه‌های مختلف به شرط داشتن استعداد‌های لازم می‌تواند برای نسخه نویسی الکترونیکی انتخاب شوند و مسئله مهم این است که این نرم افزار‌ها می‌تواند به خوبی جوابگوی اقدامات مختلف باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان افزود: مبلغ چهار هزار و ۴۱۲ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای پرداخت بدهی‌ها به ما پرداخت شده که از این مبلغ سه هزار و ۲۷۹ میلیارد تومان به بخش دولتی و بیش از هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان به بخش خصوصی بابت مطالباتشان پرداخت شده است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.