اطلاعیه شماره ۴ طرح ساماندهی شبکه توزیع تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا) به نقل از وبدا، اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، اطلاعیه شماره ٤ طرح ساماندهی شبکه توزیع تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی را به شرح ذیل منتشر کرد؛

قابل توجه کلیه شرکت های تولیدکننده، واردکننده و توزیع کننده تجهیزات و ملزومات پزشکی، باتوجه به ضرورت تأمین تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی و لزوم انجام به موقع خدمات پس از فروش، به منظور تداوم فرآیندهای درمانی و جلوگیری از بروز خلل در روال سلامت و درمان کشور، مقتضی است موارد ذیل به صورت جدی مورد توجه و امعان نظر قرار گیرد؛

1- اعمال هرگونه شرط یا پیش شرط پرداخت نقدی، یا تعیین دوره های کوتاه مدت پرداخت، جهت فروش تجهیزات و ملزومات پزشکی مورد نیاز مراکز درمانی و انجام خدمات پس از فروش ممنوع است.

2- شرکت‌های تأمین کننده بايد از هرگونه اجبار مراکز درمان به خرید اقلام به صورت سبدی خودداری كنند.

3- از هرگونه فروش تجهیزات و ملزومات پزشکی به صورت نامتوازن و نامتناسب با نیاز مراکز درمانی به جهت پیشگیری از کاستی‌های بعدی خودداری شود.

4- شرکت‌های تأمین کننده و توزیع کننده می‌توانند سوالات خود را از طریق تیکت (یادداشت الکترونیکی) در بخش پاسخگویی پورتال imed.ir ارسال و پاسخ را دریافت كنند.

لازم به ذکر است، موارد طی نامه رسمی شماره 664/42440 مورخ 1398/02/18 از سوی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی،به شرکت ها و تامین کنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی، ابلاغ شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه