بیمه‌های قوی می‌توانند معضل زیرمیزی را رفع کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، رسول خضری در مورد حذف ارائه خدمات رایگان بیمه سلامت به افراد متمول، گفت: آنچه مسلم است نص قانون در این مورد فصل الخطاب بوده و باید اجرا شود، کما اینکه در قانون برنامه ششم توسعه نیز تاکید شده که آزمون وسع باید برای حذف افرادی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار بوده و قادر به پرداخت هزینه‌های درمان خود هستند، برگزار شود.

وی افزود: یکی از مواردی که در سال 93 برای اجرای طرح تحول سلامت نیاز به بازنگری و اصلاح داشت، این بود که در روند ارائه خدمات بیمه‌ها نباید اقشار کم درآمد و متمول را برابر بدانیم، چرا که به طور قطع افرادی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیستند، نیاز به حمایت و توجه بیشتری دارند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: بی‌تردید باید شرایطی را فراهم کرد تا بخشی از منابع مالی که تاکنون از طریق بیمه‌ها به افراد متمول اختصاص پیدا می‌کرده را برای ارائه خدمات به افرادی که توانایی پرداخت هزینه‌های درمانی خود را ندارند، نگهداریم.

خضری در رابطه با اظهارنظر عضو هیات مدیره جامعه جراحان ایران مبنی‌‎براینکه بیمه‌ها در ایران از نقش واقعی خود غافل شده‌اند، اظهار کرد: بیمه‌ها از نقش خود غافل نشده‌اند، اما کیفیت ارائه خدمات آنها از سطح پایینی برخوردار است و عمق‌بخشی ندارد، و این در حالی است که اگر بخواهیم دغدغه‌های بیماران و پزشکان را پاسخگو باشیم، باید بیمه‌های قوی و توانمند را حلقه واسط بیمار و پزشک قرار دهیم تا رابطه پولی بین آنها را قطع کنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت وی در پایان تاکید کرد: اگر بیمه‌ها در این مورد نقش موثری داشته باشند، به طور قطع نه تنها اعتراضی در رابطه با عملکرد بیمه‌ها نخواهیم داشت، بلکه معضل زیرمیزی هم رفع خواهد شد.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.