جای شرکت‌های دانش بنیان در حوزه پیشگیری و محیط زیست کم است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی در بیست و هفتمین جلسه شورای فناوری سلامت که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: در حوزه سلامت بدون توجه به شرکت هایی که می توانند در حذف آلاینده های محیط زیست کار جدید کنند، به جایی نخواهیم رسید و باید پا را فراتر بگذاریم و این شرکت ها بايد بر روی روش های مدیریت حاشیه شهرها، سلامت روان، آموزش از راه دور در حوزه سلامت، جمعیت و تغذیه تمرکز بیشتری کنند. 
 
وزیر بهداشت ادامه داد: براي مثال، شرکت های دانش بنیان باید به ما مدل و الگو بدهند که چگونه می توان نظام ارائه خدمت در حوزه سلامت را با منابع کمتر، به صورت بهتری مدیریت کرد و محصول شرکت های دانش بنیان، همیشه تولید ماده اولیه، دارو و تجهیزات پزشکی نیست بلکه گاهی تغییر در شیوه مدیریت یا سبک زندگی مردم، بهترین محصول یک شرکت دانش بنیان است. 
 
نمکی با اشاره به ضعف بازاریابی در شرکت های دانش بنیان، گفت: این شرکت ها باید برای بازاریابی مورد حمایت قرار گیرند و در کنار این شرکت ها، مجموعه هایی به عنوان مشاور، فعالیت کنند. بارها در بازدیدهایی که از استان ها داشتیم، تاکید داشتم که حتما در کنار شرکت های دانش بنیان، شرکت های مشاور در حوزه بازاریابی و صادرات فعالیت داشته باشد.
 
وی افزود: باید در فناوری سلامت، به ظرفیت عظیم استان ها توجه بیشتری کنیم چون در استان ها جوانان بسیار خوش فکر، ناب، باهوش و نخبه با بهترین ایده ها وجود دارند که ممکن است برخی از مسئولان در سطح استان ها، آنها را درک نکنند و مورد بی مهری قرار گیرند. 
 
وزیر بهداشت تصریح کرد: از رییس سازمان غذا و دارو روز اول خواستم که چارچوب ها را بشکند و شرکت های دانش بنیان و جوانان ناب ایرانی را دریابد تا از این نخبگان در همه معاونت های وزارت بهداشت برای کمک به نظام سلامت استفاده کنیم. اخیرا در جزیره کیش بازدیدی از توانمندی های برنامه نویسی حوزه سلامت دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف داشتم و حیرت کردم که این کشور چنین سرمایه های ارزشمندی دارد و اعتقاد دارم که نباید سرمایه عظیم انسانی را ناامید کنیم و به آنها میدان بدهیم تا افکار نو به جای اندیشه های گرفتار بوروکراتیک در وزارت بهداشت جاری شود. 
 
به گزارش وب‌دا نمکی در پایان اضافه کرد: بدنه کارشناسی در معاونت های مختلف وزارت بهداشت باید اصلاح شود تا امور وزارت بهداشت تسریع شوند. اگر این رویه اصلاح نشود، توفیق چندانی در آینده در نظام سلامت نخواهیم داشت. باید از جوانان خوش فکر در وزارت بهداشت استفاده بیشتری کنیم. بنده جوان ترین معاون بهداشت قبل و بعد از انقلاب بودم و باید به آنها اعتماد کنیم چون این جوانان می توانند در حوزه سلامت، انقلاب ایجاد کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه