۳۰۶ ماموریت ویژه در سطح کشور در هفته گذشته و ۱۱۵ مورد حوادث ترافیکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پیرحسین کولیوند درخصوص عملکرد اورژانس در هفته گذشته، در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی، اظهار کرد: در هفته گذشته، از تاریخ 14 تا 21 اردیبهشت، در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی، 306 ماموریت ویژه در سطح کشور انجام شده که 191 مورد آن به حوادث غیر ترافيكي و 115 مورد به حوادث ترافیکی، اختصاص دارد. 
 
رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در حوزه خدمت رسانی به مصدومین ترافیکی در بخش اورژانس پیش بیمارستانی، استان های شیراز، آذربایجان غربی و مازندران، بیشترین آمار را به خود اختصاص داده اند، تعداد کل مصدومین حوادث ویژه در هفته گذشته، 940 نفر برآورد شده است که 630 نفر طی حوادث ترافیکی و 310 نفر در حوادث غیر ترافيكي، آسیب دیده اند. 
 
وی افزود: 90 درصد از مصدومین حوادث ترافیکی ثبت شده که شامل 567 نفر است، به مراکز درمانی اعزام شده اند و مابقی، در محل درمان شده‌اند. 
 
به گزارش وب‌دا کولیوند در پایان گفت: بیشترین مصدومین غیر ترافيكي در حوادثی مانند نزاع و درگیری با 100 مصدوم و آتش سوزی و انفجار نيز با 100 مصدوم، آسیب دیده اند، همچنین، سایر عوامل مربوط به مصدومیت در حوزه حوادث غیر ترافيكي، به حوادثی مانند غرق شدگی، مسمومیت با CO، مسمومیت با الکل و خودکشی، ارتباط دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه