بودجه وزارت بهداشت و درمان باید همسو با نیازهای بیماران در تمام سطوح باشد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)،  محمد نعیم امینی فرد درباره وضعیت بیماران سرطانی در کشور، گفت: برای کنترل نرخ دارو و ارائه خدمات دارویی به بیماران سرطانی و صعب العلاج  می بایست در سال 98 فکر  اساسی برای بودجه وزارت بهداشت ودرمان کرد و از  همین رو نباید فراموش شود که ارائه خدمات دارویی  و تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران وظایف اساسی دولت است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: سازمان برنامه، بودجه و محاسبات باید اهتمام ویژه ای به تزریق  بودجه به بخش بهداشت ودرمان داشته باشد  زیرا سلامت مردم از هر موضوعی با اهمیت تر است.

امینی فرد گفت: دور از انصاف است اگر اعلام کنیم کاری برای بهبود خدمات رسانی به بیماران سرطانی و صعب العلاج انجام نشده است اما ما با خدمات رسانی ایده‌ال به بیماران سرطانی و صعب العلاج فاصله داریم.

وی افزود: منابع ما در حوزه بهداشت ودرمان الزامی است که به گروه های هدفی سوق داده شود که بالاترین نیازمندی درحوزه بهداشت ودرمان را دارند واین در حالی است که تخصیص بودجه سلامت بر اساس نیاز بیمار باشد. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: تامین دارو برای بیماران سرطانی و خاص در اولویت دولت قرار بگیرد و این در حالی است که پروسه درمانی بیماران سرطانی و صعب العلاج بسیار حساس است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان گفت: سهم هدفمندی یارانه ها به وزارت بهداشت و درمان برای افزایش خدمات رسانی به بیماران صعب العلاج تزریق شود، بودجه وزارت بهداشت و درمان باید همسو با نیازهای بیماران در تمام سطوح باشد.

پایان پیام/

مطالب مشابه