در حال حاضر ۶ هزار خدمت تحت پوشش بیمه به ثبت رسیده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، قاسم جان بابایی اظهار کرد: سازمان غذا و دارو بر مسائل مختلف مرتبط با این سازمان نظارت جدی و شبانه روزی دارد و در صورت مشاهده تخلف مردم می‌توانند موضوع را با سامانه ۲۴ ساعته ۱۹۰ به سازمان اطلاع دهند.

معاون درمان وزیر بهداشت ادامه داد: در حال حاضر ۶ هزار خدمت تحت پوشش بیمه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۶۰۰ خدمت پر هزینه مشخص و راهنمایی بالینی آنها تدوین و به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی افزود: بر اساس طرح استحقاق سنجی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی میزان سونوگرافی مادران باردار و استفاده از تصویر برداری برای هر فرد در طول ماه یا سال مشخص و مقدار مصرف دارو با اجرای پرونده الکترونیک سلامت منطقی‌تر از قبل  انجام می‌شود.

جان بابایی با اشاره به اینکه مصرف بیش از حد دارو هزینه‌های بسیار زیادی را به حوزه سلامت تحمیل می‌کند، ادامه داد: تمام اقدامات درمانی در مناطق سیل زده به بهترین نحو انجام می‌شود و پزشک عمومی، کارشناس مراقبت سلامت، پرستار و نیرو‌های متخصص در کمپ‌های این مناطق حضور فعال دارند و خدمات بهداشتی و درمانی به صورت شبانه روزی به مردم ارائه می‌شود.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: روزانه کار گندزدایی با هدف جلوگیری از بروز شیوع عفونت‌ در مناطق سیل‌زده انجام می‌شود و به طور مرتب کلرزنی آب غیر آشامیدنی و شرب کنترل و رصد می‌شود تا از بروز عفونت‌های روده‌ای جلوگیری شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: در حال حاضر تمام بیمارستا‌ن‌ها و مراکز درمانی مناطق سیل زده با ۱۰۰ درصد ظرفیت خود مشغول به ارائه خدمات بهداشتی ودرمانی به مردم هستند و تا این لحظه گزارشی در  مورد شیوع عفونت‌های گوارش در مناطق سیل‌زده نداشته‌ایم.

پایان پیام/

مطالب مشابه