موضوع افزایش نرخ دارو و تجهیزات پزشکی توسط فراکسیون امید بررسی می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محسن علیجانی زمانی با انتقاد از افزایش نرخ تجهیزات پزشکی در بازار، گفت: ما سعی می‌کنیم به زودی از وزیر بهداشت و درمان برای حضور در نشست کمیسیون بهداشت دعوت کنیم تا وضعیت کنونی دارو و تجهیزات پزشکی را مورد بررسی قرار دهیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: فراکسیون امید نیز دعوت از وزیر بهداشت و درمان را در دستورکار قرار داده است تا موضوع افزایش نرخ دارو و تجهیزات پزشکی که برای مردم مشکلاتی را ایجاد کرده است، مورد بررسی قرار دهد.

علیجانی زمانی گفت: این نشست با هدف پاسخگویی وزیر بهداشت و درمان به مطالبات مردم در حوزه تامین دارو و تجهیزات پزشکی صورت می‌گیرد که یا در مورد نبود مشکل در این حوزه اطمینان دهد یا اگر مشکلاتی در این زمینه وجود دارد با قدرت بیشتری در جهت رفع آنها اقدام کرده و این موضوع را که از مطالبات نمایندگان مجلس بوده، پیگیری کند.

وی با تایید وجود تناقض در اظهارنظر مسئولان حوزه سلامت پیرامون وضعیت دارو و تجهیزات پزشکی در کشور، یادآور شد: هم‌اکنون مردم در تامین دارو و تجهیزات پزشکی با مشکلاتی مواجه هستند، اما مشکلات کشور در این حوزه بر دو قسم است که به طور قطع بخشی از آن ناشی از اعمال تحریم‌ها است، اما بخشی از آن هم به سوء مدیریت در این حوزه برمی‌گردد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان تاکید کرد: آنچه مسلم است تحریم‌ها بر وضعیت بازار دارو و تجهیزات پزشکی اثرگذار بوده، اما در نهایت موفق نخواهد بود، از سوی دیگر بخش عمده‌ای از مشکلات موجود در این بازار نیز به سوء مدیریت برمی‌گردد، بنابراین شیوه مدیریت در این بخش باید تقویت شده تا مشکلات موجود برای کنترل این بازار رفع شود.

پایان پیام/