نیشابور، بیست و پنجمین مقصد جراحان خیرخواه شکاف کام و لب
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد علی کیانی ضمن اعلام این خبر افزود: سفر پزشکان موسسه ملی مرهم به نیشابور برای معالجه کودکان مبتلا به شکاف کام و لب 28 خرداد تا اول تیر ماه امسال انجام می شود.

مدیر عامل موسسه ملی مرهم ادامه داد: در این سفر 70 پزشک شامل پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی، متخصصان بیهوشی، طب فیزیکی و توان بخشی، چشم پزشکی و پزشکان آموزش اجتماعی به نیشابور سفر می کنند. این پزشکان در سفر پنج روزه خود بیماران مبتلا به شکاف لب و کام و ناهنجاریهای مادرزادی در جمجمه، سر و صورت را به صورت رایگان معاینه و جراحی می کنند.

وی افزود: در این راستا ثبت نام اینترنتی متقاضیان درمان شکاف کام و لب و دیگر ناهنجاریهای مادرزادی در این شهرستان از روز گذشته آغاز شده است، آدرس ثبت نام برای متقاضیان یاد شده http://marhamportal.ir است. پس از ثبت نام پرونده الکترونیک برای بیماران تشکیل و پزشکان فوق تخصص جراحی با بررسی عکس ها و پرونده بیمار افراد نیازمند به عمل را مشخص کرده و سپس با آنها تماس گرفته و زمان عمل را اعلام می کنند.

کیانی گفت: این اقدام با راهبری و سیاستگذاری مشترک موسسه ملی مرهم، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشکده علوم پزشکی نیشابور و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، جمعیت هلال احمر، آموزش و پرورش و بهزیستی انجام می شود.

به گزارش ایرنا موسسه ملی مرهم از سال 1378 توسط پروفسور 'عبدالجلیل کلانتر هرمزی' معروفترین دانشمند ایرانی در حوزه جراحی پلاستیک و ترمیمی با هدف درمان ناهنجاریهای همراه تولد از قبیل شکاف لب و کام، جمجمه، سر و صورت فعالیت خود را در کشور آغاز کرد.

این موسسه در سال 1396 از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان شاخص ترین موسسه ملی ایران درحوزه سلامت انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفت. 

پایان پیام/

مطالب مشابه