۱۱ بسته نوآوری آموزشی تدوین و به دانشگاه علوم پزشکی کشور ابلاغ شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عظیم میرزا زاده اظهار کرد: آموزش پزشکی به خوبی در کشور در حال انجام است و هر رشته‌ای آموزش‌های ویژه‌ خود را می‌طلبد، تجربیات نشان داده است ارزیابی و نقد آموزش‌ها به خصوص در حوزه پزشکی به خوبی موثر است.

رئیس مرکز مطالعات توسعه آموزش پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: آموزش پزشکی باعث تربیت افراد شایسته در این حوزه می شود تا آنها خدمات قابل قبولی را به مردم ارائه دهند و در کشور ما امروزه رشته تخصصی به نام آموزش پزشکی ایجاد شده است و هدف از  این کار تربیت نیروی متخصص و با استعداد در حوزه آموزش پزشکی است.

میرزا زاده گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده آموزش پزشکی دچار تحولات گسترده‌ای می‌شود که یکی از این موضوعات شامل نوآوری در آموزش شده که در این راستا ۱۱ بسته عملیاتی تدوین و به دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی افزود: کارهای توسعه آموزش پزشکی در قالب ۱۱ بسته رصد و کنترل می‌شود و ما باید این آموزش‌ها را طوری توسعه دهیم که نیروهای متخصص جامعه محور باشد و با درک شرایط اجتماعی زمان خود بتوانند بهترین تصمیمات را گرفته و مناسب‌ترین اقدام را انجام دهند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیس مرکز مطالعات توسعه آموزش پزشکی وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: کیفیت آموزش در دانشگاه‌ها برای ارتقا خدمات بهداشتی و درمانی باید بیشتر از قبل سطح کیفیش افزایش پیدا کند و وزارت بهداشت در آینده‌ای نزدیک بازرسی‌های خود را از دانشگاه‌های علوم پزشکی برای رصد آموزش پزشکی و برنامه تحول آموزش انجام می‌دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه