۶۰ درصد محصولات و ملزومات پزشکی را تولیدات داخل تـامین می‌کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید حسین صفوی، در ارتباط با برگزاری نمایشگاه ایران هلث و تأثیر این نمایشگاه در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی افزود: به طور کلی بازار تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشور 2 و نیم میلیارد دلار به خود اختصاص داده که 35 درصد ارزش دلاری آن مربوط به محصولات تولید داخل و 65 درصد مابقی مربوط به واردات است بنابراین توجه به موضوع حائز اهمیت است.
 
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی  ادامه داد: 60 درصد محصولات و ملزومات مورد نیاز را به لحاظ عددی تولیدات داخل تـأمین می‌کند و 40 درصد، مربوط به تجهیزات و ملزومات خارجی در حوزه های مختلف دندانپزشکی، آزمایشگاهی است.
 
صفوی گفت: مواد اولیه تجهیزات و ملزومات پزشکی تولید داخل از طریق ارز رسمی و دولتی حمایت می‌شود، برخی از اقلام مصرفی نیز که در حوزه ملزومات تولید داخل مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز تعرفه آنها مشترک با سایر ملزومات غیر پزشکی است و با ارز نیمایی تهیه می‌شود.
 
وی در پایان افزود: برگزاری نمایشگاه ایران هلث می‌تواند نتایج بسیار موثری را در حوزه واردات و ارتقای تولیدات و تجهیزات پزشکی و ملزومات آن در کشور داشته باشد.
 
به گزارش وب‌دا بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاهی "ایران هلث" 19 تا 22 خرداد در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران با شعار نمایشی بی‌نظیر برای ارتقای سلامت جامعه برگزار خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه