اهدا ۳۳۷ واحد پلاکت و ۳۸۱ واحد پلاسما در ماه رمضان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید مرتضی طباطبایی اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان به دلیل روزه‌داری، تعداد مراجعه‌ها به مراکز انتقال خون سطح استان تهران کاهش پیدا می‌کند و در صورت استمرار این مسئله مشکلاتی در خون رسانی به بیماران و افراد نیازمند رخ می‌دهد.

مدیرکل انتقال خون استان تهران ادامه داد: در حال حاضر ارزیابی‌های صورت گرفته از مناسب بودن ذخایر فرآورده‌های مشتق از خون و گروه‌های خونی در سطح استان تهران حکایت دارد، اما از مردم روزه‌دار و مؤمن درخواست دارم که نسبت به این کار خیر برای رفع نیاز بیماران به خون توجه بیشتری داشته باشند.

وی افزود: از ابتدای ماه مبارک رمضان تا به امروز تعداد هفت هزار و ۴۱۶ نفر در سطح استان تهران موفق به اهدا خون شده‌اند که از این تعداد سه هزار و ۵۵۲ نفر یعنی در حدود ۴۸ درصد از افراد جزو اهدا کنندگان مستمر خون هستند.

طباطبایی ادامه داد: از میان هفت هزار و ۴۱۶ نفر اهدا کننده خون، تعداد ۲ هزار و ۳۵۰ نفر جزو اهدا کنندگان باسابقه و یک هزار و ۵۱۴ نفر برای بار اول در سطح استان تهران اقدام به اهدا خون و این کار خدا پسندانه کرده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مدیرکل انتقال خون استان تهران در پایان اضافه کرد: از اول ماه مبارک رمضان تا به امروز تعداد ۳۳۷ واحد پلاکت و ۳۸۱ واحد پلاسما اهدا شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه