تعبیر سازمان از امضای طلایی اهمیت صیانت از سلامت جامعه است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، شهرام شعیبی در نامه‌ای به مبحث وجود امضاهای طلایی در سازمان غذا و دارو واکنش نشان داد.

متن نامه به شرح زیر است؛

وزیر بهداشت حمایت لازم و کافی از سازمان غذا و دارو داشته و تأمین دارو و تجهیزات مورد نیاز با کیفیت از دغدغه‌های اصلی ایشان محسوب می‌شود، چنانچه بار‌ها نیز بر رعایت سلامت اداری و فرآیند‌های کاری در تمامی حوزه‌های سلامت تأکید ویژه داشته و این حساسیت در مورد سازمان غذا و دارو به مراتب بیشتر نمود داشته است.

تأمین دارو و تجهیزات پزشکی به عنوان کالای استراتژیک در حوزه سلامت همواره از وظایف اصلی سازمان غذا و دارو بوده است تا در مواقع حساس و خطیر، بالاخص در شرایط تحریم‌های ظالمانه شاهد کمترین آثار آن بر بیماران باشیم. از این رو شفافیت یکی از مسائلی است که به جد در سازمان غذا و دارو دنبال می‌شود؛ چنانچه در سال گذشته و در دو مرحله آمارنامه ۸ ماهه و ۱۲ ماهه دارویی منتشر شد که قدمی مثبت در راستای تحقق شفافیت در امور سازمان غذا و دارو محسوب می‌شد.

همچنین بر اساس ابلاغیه رئیس سازمان تمامی جلسات برگزار شده، ضبط و مستندات آن آرشیو می‌شود، بنابراین شاهد اقداماتی در جهت شفافیت بیشتر در سازمان هستیم.

از طرفی تمامی فرآیند‌های ثبت، واردات، تولید و... در سازمان غذا و دارو در کمیته‌های قانونی مصوب می‌شوند و با توجه به تجمیع آرا تصمیم‌گیری می‌شود، بنابراین امضای هیچ شخصی در سازمان به نفع یا ضرر گروه خاصی متصور نیست و نظارت‌های دقیقی بر روند آن وجود دارد.

در شرایط فعلی که دشمنان نظام و کشور در حال دسیسه و توطئه علیه پیشرفت و دستاورد‌های انقلاب هستند، سازمان غذا و دارو با عنایت بر فرمایشات مقام معظم رهبری و رهنمود‌های ایشان مبنی بر تحکیم وحدت و تلاش مجدانه برای مقابله با این تهدیدها، رسالت خود را با تلاش مضاعف برای تهیه و تأمین دارو و تجهیزات پزشکی علی‌رغم مشکلات عدیده‌ای که وجود دارد به کار گرفته است و تاکنون برای دستیابی به این مهم سربلند بوده است.

باتوجه به حساسیت و اهمیت سلامت و ایمنی فرآورده‌های تحت نظارت سازمان غذا و دارو، مسئولیت مدیران سازمان بسیار مهم بوده و تصمیم آن‌ها برای تأیید و یا عدم تأیید یک فرآورده حیاتی است و اینجاست که امضای آن‌ها ارزش پیدا می‌کند؛ تعبیر سازمان از امضای طلایی اهمیت صیانت از سلامت جامعه است و در این راستا سازمان برای تعهد به وظایف و انجام رسالت خویش از همفکری و مشورت متخصصان، دانشگاهیان و نمایندگان محترم مجلس استقبال می‌کند. باشگاه خبرنگاران جوان

پایان پیام/

مطالب مشابه