پزشکان منظم‌ترین قشر در پرداخت مالیات هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حیدرعلی عابدی در تشریح دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از حضور محمدرضا ظفرقندی رییس‌ کل سازمان نظام پزشکی کشور و محمد جهانگیری معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی خبر داد و گفت: در جلسه امروز کمیسیون مسائل مربوط به پزشکان مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: موضوع ابتدایی که در کمیسیون بررسی شد، وضعیت تبلیغات کالاهای سلامت محور در صدا و سیما بود چرا که برخی از آنها مورد تایید سازمان نظام پزشکی نیستند و تبلیغ داروهای تغییر رنگ مو، ضد ریزش مو و کرم‌های ضد چروک که به هیچ عنوان مورد تایید وزارت بهداشت نبود، گله‌مند بودند. بنابراین برای بررسی دقیق‌تر مقرر شد جلسه‌ هماهنگی با حضور مسئولان صدا و سیما و سازمان نظام پزشکی برگزار شود.

وی افزود: برای جلوگیری از مصرف کالاهای سلامت محوری که مورد تایید سازمان نظام پزشکی نیست، پیشنهاد شد؛ وزارت بهداشت و درمان با استفاه از روش‌های آموزشی سعی کند مواردی که در تاییدشان نیست را به اطلاع مردم برسانند.

عابدی در رابطه با شایعه فرار مالیاتی پزشکان، خاطر نشان کرد: اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و سازمان نظام پزشکی به جهت رفاه حال بیماران و مراجعین از استفاده پزشکان از کارتخوان استقبال کردند، اما در رابطه با شایعه فرار مالیاتی پزشکان معتقد بودند که به هیچ عنوان چنین چیزی علمی نبوده و صحت ندارد، بلکه پزشکان منظم‌ترین قشر در پرداخت مالیات هستند.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: موضوعاتی در رابطه با وضعیت تعرفه پزشکان مطرح شد که مدیران سازمان نظام پزشکی معتقد بودند نظام پزشکی کار خودش را به خوبی انجام داده است، اما تغییراتی در وزارت بهداشت و درمان انجام شده که ناهماهنگی‌هایی در تعرفه‌های ارزش نسبی خدمات به وجود آورده است، معتقدیم اگر همان اصل کتاب اجرا ‌شود، درآمدها و  تعرفه‌ها واقعی‌تر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت وی در پایان اضافه کرد: در پایان جلسه اعضای کمیسیون  نیز توصیه‌هایی به نظام پزشکی داشتند تا نظارت بیشتری بر ارائه خدمات در رده‌های مختلف انجام شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه