پزشکان توقع تعرفه‌های دلاری نداشته باشند و با دلار زندگی نکنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسن لطفی در خصوص اعتراض پزشکان به تعرفه‌های درمانی سال ۹۸ و درخواست افزایش ۴۰ درصدی آن، گفت: پزشکان نباید توقعاتشان به این میزان بالا باشد. در حال حاضر مردم در شرایط سخت اقتصادی بر سر می‌برند. قرار نیست دولت صرفاً تأمین کننده منافع پزشکان باشد. پزشکان وضعیت خود را با کشورهای همسایه مقایسه کنند و ببینند آنجا پزشک‌ها چقدر درآمد دارند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: پزشکان توقع تعرفه‌های دلاری را نداشته باشند و با دلار زندگی نکنند، باید توجه داشته باشند که در کشور ما فعلاً چنین زیرساخت‌های افزایش تعرفه‌ها فراهم نیست.

وی افزود: میزان تعرفه‌های خدمات درمانی با درآمدهای مردم همخوانی ندارد، میزان تعرفه‌های خدمات درمانی باید کنترل شود و افزایش تعرفه‌ها باید متناسب با وضعیت اقتصادی کشور و مردم باشد. در حال حاضر شاهد یک ناهمخوانی شدیدی بین درآمد و هزینه‌های مردم هستیم.

لطفی گفت: پرداختی‌های پزشکان را هم باید مدیریت و بر آن نظارت کرد. در حال حاضر تأمین اجتماعی برای درمان بودجه دولتی دریافت می‌کند ولی کسی بر آن نظارت نمی‌کند. بیمه سلامت هم بودجه دولتی دریافت می‌کند و خود بر آن نظارت می‌کند. بیمه‌ها را باید خصوصی کرد تا آن‌ها دقیق و کارشناسی نسبت به پرداختی‌ها نظارت داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: دولتی بودن نظام سلامت کشور درمان القایی را افزایش داده است، دولتی بودن سیستم درمان کشور منجر به این شده است که وقتی بیمار برای عمل کتف به پزشک مراجعه می‌کند، پزشک پا را هم عمل می‌کند. این موضوع باعث شده است که کشور با مشکلی به نام هزینه‌های سلامت مواجه شود.

به گزارش مهر وی در پایان تصریح کرد: اگر به دنبال حل مشکلات بخش بهداشت و درمان هستیم باید متولی درمان و ناظر درمان جدا باشند و نظارت بر درمان را باید به بیمه‌های بخش خصوصی واگذار کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه