زیرساخت‌های لازم برای اعطای مجوز تاسیس مراکز جامع توانبخشی آماده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی‌اصغر پیوندی در خصوص آخرین وضعیت اعطای مجوز برای تأسیس مراکز جامع توانبخشی گفت: ما زیرساخت‌های لازم، نفرات و مکان‌های مد نظر برای تأسیس این مراکز را در حدود ۱۲ استان فراهم کرده‌ایم و تنها منتظر صدور مجوزها از سوی وزارت بهداشت هستیم.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: وزیر بهداشت از پیش از عید وعده صدور مجوزها را به هلال‌احمر داده بود و امیدواریم هر چه سریع‌تر این وعده عملی شود تا بتوانیم برای تاب‌آوری جامعه اقدامی انجام دهیم. گفته شده که شرایط صدور مجوزها در مراحل اداری است و به زودی انجام خواهد شد حال باید منتظر عملی شدن وعده وزیر بهداشت باشیم.

وی در خصوص تبدیل مراکز توانبخشی به مراکز توانبخشی درمان بیماری‌های قلب و عروق نیز تصریح کرد: مراکز جامع درمانی ما شامل تقریباً تمامی درمان تمام بیماری‌ها از جمله اسکلتی، قلبی و عروقی، ذهنی و … را پوش می‌دهند. اما برخی حوزه‌های درمانی کم‌تر مورد توجه بوده و از آن‌ها غفلت شده است.

به گزارش مهر پیوندی در پایان گفت: به همین منظور در تلاشیم تا این حوزه‌ها ازجمله بخش درمان بیماری‌های قلبی را بیش از پیش توسعه دهیم تا بتوانیم وظایف خود حوزه درمان را عملی سازیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه