بیماری های واگیردار چابهار را تهدید می کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد گویا در نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی سیستان و بلوچستان که در فرمانداری چابهار برگزار شد اظهار داشت: وضع کشور از نظر بیماری های مالاریا، ایدز و سایر بیماری های واگیردار نسبت به گذشته خیلی خوب است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: با تلاش های نیروهای خدوم وزارت بهداشت و درمان در سراسر کشور، همراهی مسئولان و تعامل بین بخشی در طول سالهای گذشته سبب شده تا با کمترین مشکلات دچار شویم.

وی افزود: چابهار مرز آبی و خاکی با کشورهای مختلف از جمله پاکستان دارد که به لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری برای ایران مهم است و نباید بیماری های مختلف و خطرناک آن را تهدید کند.

گویا گفت: در دهه 1370 بیش از 70 هزار مورد بیماری مالاریا در کشور بوده که هم اینک این آمار به کمتر از انگشتان دست رسیده و موفقیت های خوبی حاصل شده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: دامپزشکی باید با قرنطینه و مراقبت های لازم از دام های وارداتی نسبت به جلوگیری از ورود بیماری های مشترک انسان و دام به کشور اقدام کند و در این باره حساسیت های لازم را داشته باشد.

وی تصریح کرد: تب کریمه کنگو کشنده است و نباید این نوع بیماری موجب کشتن انسان ها شود.
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: سگ های ولگرد تهدید جدی محسوب می شوند که نیاز است دستگاههای مختلف با همکاری یکدیگر نسبت به کاهش جمعیت این سگ ها اقدام کنند.

گویا درخصوص بیماری ایدز و مراقبت های لازم و پیشگیری از این بیماری نیز هشدار داد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: عزیزترین، فداکارترین و زحمتکش ترین نیروهای بهداشت و درمان در سه دانشگاه علوم پزشکی استان سیستان و بلوچستان خدمت می کنند و خدمات آنان قابل تقدیر است.

پایان پیام/

مطالب مشابه