اولویت وزارت بهداشت، خدمات رسانی به فقرا و محرومین است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج حریرچی، در مراسم تکریم و معارفه رییس سابق و سرپرست فعلی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: اولویت وزارت بهداشت در سال جاری خدمات رسانی به قشر فقرا و محرومین است چراکه برخی از مشکلات اقتصادی باعث شده مردم کمتر برای درمان به پزشک مراجعه کنند.

وی افزود: یکی از تعاریف پوشش همگانی سلامت این است که هیچ خدمتی نباید در جامعه عرضه شود مگر اینکه فقرا بهره مند شوند، بنابراین مسئولان وزارت بهداشت با تاکید بر این اصل، بر خدمات رسانی گسترده به این اقشار توجه دارند.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه نظام سلامت باید پاسخگوی نیازها درمانی مردم باشد، تصریح کرد: سال جاری به دلیل وجود مشکلات اقتصادی، جامعه پزشکی وظایف سنگین و خطیری بر عهده دارند و باید به مردم توجه ویژه داشته باشند.

حریرچی گفت: امروزه پیشرفت‌های زیادی در حوزه پزشکی استان ایلام حاصل شده که نسبت به 30 سال گذشته بی سابقه است، اما این کافی نیست و باید اقدامات بیشتری در حوزه بهداشتی و درمانی استان صورت گیرد.

وی تاکید کرد: در استانی مثل ایلام که امروز در بیشتر رشته های پزشکی دارای پزشک متخصص و فوق تخصص است، نباید بیماران این استان برای درمان به سایر نقاط کشور مراجعه کنند که دچار هزینه های بیشتر شوند.

معاون کل وزارت بهداشت در ادامه تصریح کرد: بیش از 185 عضو هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام فعالیت دارند و اعتقاد دارم بخش مهمی از نیازهای درمانی در داخل استان قابل انجام است مگر در مواردی مثل پیوند مغز  استخوان و درمان بعضی از سرطان ها که باید بیمار از استان خارج شود.

حریرچی ادامه داد: متاسفانه میزان خروج بیماران از استان ایلام قابل تامل است، ایلامی باید در ایلام درمان شود و باید حداقل 85 تا 90 درصد بیماران استان ایلام به خاطر درمان در استان های دیگر سرگردان نشده و در خود استان ایلام درمان شوند.

به گزارش وب‌دا وی در پایان از تکمیل بیمارستان 376 تختخوابی شهر ایلام در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: ساخت این بیمارستان در روند خدمات رسانی به مردم استان در بخش پزشکی کمک شایانی خواهد کرد.

در پایان این مراسم دکتر محمد کریمیان به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام معرفی و از زحمات دکتر کریم همتی تجلیل شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه