شاخص اهدای خون در کشور ۲۶ نفر به ازای هر هزار نفر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بشیر حاجی بیگی، با اشاره به رشد آمار اهدای مستمر در ایران، افزود: این شاخص در همه استان‌ها به یک شکل نبوده و برخی از استان‌ها در این زمینه از دیگر استان‌ها پیشی گرفته‌اند.

سخنگوی سازمان انتقال خون ادامه داد: در حال حاضر استان‌های سمنان با ۸۰ درصد اهدای مستمر، استان بوشهر با ۷۵ درصد و استان خراسان شمالی با ۷۴ درصد اهدای مستمر، بالاترین رتبه را به دست آورده‌اند.

وی افزود: بررسی آمار اهدای خون و شاخص‌های آن نشان می‌دهد، اهدای مستمر در استان سمنان از سایر استان‌ها پیشی گرفته و به مرز ۸۰ درصد رسیده است.

حاجی بیگی با اعلام شاخص اهدای خون در کشور که ۲۶ نفر به ازای هر هزار نفر است، افزود: در استان سمنان این شاخص به بیش از ۴۶ اهدا کننده به ازای هر هزار نفر رسیده است که از سایر استان‌های کشور به موفقیت بالاتری دست یافته است.

سخنگوی سازمان انتقال خون تصریح کرد: هم اکنون سه استان سمنان، مازندران و یزد به ترتیب با شاخص‌های ۴۶ در هزار، ۴۰ در هزار و ۳۶ در هزار، بیشترین آمار اهدا کننده به ازای هزار نفر جمعیت را به خود اختصاص داده‌اند.

به گزارش مهر وی در پایان اضافه کرد: بررسی موفقیت استان‌های مختلف در زمینه انتقال خون نیازمند پژوهش‌های بوم شناسی فرهنگی اهدای خون است تا بتوان الگوهای این موفقیت را در سایر نقاط کشور نیز به کار گرفت.

پایان پیام/

مطالب مشابه