مدیران صداوسیما عذرخواهی کردند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متن کامل بیانیه دکتر‌محمدرضا ظفرقندی که خطاب به همکاران جامعه پزشکی صادر شده، به این شرح است: 

سلام و درود فراوان به همكاران ارجمند و همراهان با وفا

1-    سالروز شهادت امام علي (ع ) اسوه انسان كامل وستون خيمه عدالت ونماد محبت به يتيمان و محرومان را از صميم قلب تسليت عرض مي‌كنم. او رنج دوران برد و حسرت ياران. و در آستانه شهادت فرمود: «فزت ورب الكعبه»

2-   در وصيتش كه در آستانه شهادت فرمود‌، بعد از توصيه به تقواي الهي ودل نبستن به دنيا وسفارش به ايستادگي در برابر ظالم وياري مظلوم ورعايت نظم امور و اهتمام به نماز و قرآن و اصلاح ذات‌البين و... به رسيدگي به يتيمان و همسايگان سفارش كرد و سپس فرمود: عليكم بالتواصل و التباذل (برشما باد به هم پيوستن و بخشش) واياكم التدابر والتقاطع (وبر حذر باشيد از بهم پشت كردن وجدايي)

3-   انسجام‌، بهم پيوستن وهمراهي اين روزهاي همكاران عزيز وبزرگوار جامعه پزشكي در مقابل بي مهري ها و اهانتهاي موهن به شريف ترين وخدوم ترين انسانهايي كه همواره تسكين آلام بيماران را بر آسايش خود مقدم داشته‌اند ودر همه بحران‌ها و در دوردست‌هاي اين آب وخاك سلامت مردم را وجهه همت خود قرار داده‌اند، موجب  سربلندي واميد شد.

از همه همكاران بزرگوار كه فارق از اختلاف نظرها و سليقه ها در دفاع از عزت وشرف جامعه پزشكي استوار و منسجم به عرصه آمدند، صميمانه سپاسگزارم.

4-   ديروز (يكشنبه) بعد ازظهر رئيس شبكه يك سيما جناب آقاي زين‌العابدين به همراه آقاي دكتر مهدي‌پور و آقاي دكتر قاسمي مسئول بخش سلامت سيما براي دلجويي و طلب حلاليت از جامعه پزشكي و اظهار تاسف از رفتار موهن مجري برنامه مورد اعتراض و  هرآنچه موجب وهن و تكدر جامعه پزشكي واقع شده، به محل سازمان نظام پزشكي آمدند. توضيحات جامع وانتقادات لازم در باب شرايط موجود وعملكرد سيما و ضرورت اصلاح نگرش‌ و بهبود روش‌ها و كاركردها توسط اينجانب و آقاي دكتر فتاحي ارائه شد.

5-   به ايشان عرض كردم در مورد توهين اخيري كه صورت گرفته آنچه خطاب به شخص اينجانب بوده، با طيب خاطر و رضايت قلبي وبر اساس آموزه‌هاي قرآني با گفتن «سلامي» عبور مي‌كنم. ولي تعرض به حريم حرفه‌ خطير و جامعه شريف پزشكي و آسيب به اعتماد بيماران و سلامت مردم را حسب وظيفه و ضرورت برخورد انضباطي با متخلفين  و براساس قانون پيگيري خواهم كرد و نتايج حاصل شده را كه بعضا در همين مدت هم فراهم شده به استحضار همكاران بزرگوار خواهم رساند.

6-   از خداي بزرگ مي‌خواهم به منزلت شب‌هاي قدر براي مردم شريف اين مرزو بوم نيكي و خير مقدر‌ فرمايد‌ و امور بر طريق صلاح وعقلانيت و منافع ملت سامان يابد.

دكتر محمد‌رضا ظفرقندي

رئيس كل سازمان نظام پزشكي

جمهوري اسلامي ايران

6/3/98

پایان پیام/

مطالب مشابه