میزان جذب دانشجو در وزارت بهداشت تا ۵ سال آینده مشخص شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، باقر لاریجانی با بیان اینکه برنامه چهار ساله برای تحول آموزش پزشکی داریم، اظهار کرد: امسال برای دانشگاه های علوم پزشکی و ستاد وزارت بهداشت در حوزه آموزش پزشکی برنامه ریزی ‌های انجام دادیم و این برنامه‌ها به سمت اجرای عملی حرکت می‌کنند و در برنامه تحول در آموزش پزشکی امسال قدم‌های خوبی خواهیم داشت.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از ایجاد شبکه ملی بوردهای تخصصی خبر داد و گفت: به دنبال آن هستیم تا در همسان سازی آزمون ها پیشرفت های خوبی داشته باشیم، افزون بر این بین المللی سازی را گسترش دادیم و به دانشگاه های علوم پزشکی مجوز جذب دانشجوی خارجی داده شده است.

لاریجانی گفت: محاسبات نیاز رشته های مختلف علوم‌پزشکی برای ۵ سال آینده به اتمام رسیده است، این محاسبات ظرفیت جذب رشته ها در ۵ سال آینده را مشخص می کند و در رشته هایی که آمار فارغ التحصیلان بالاست، در جذب دانشجو تعدیل خواهیم داشت و در رشته هایی که کمبود داریم جذب دانشجو در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: محاسبات نیروی انسانی وزارت بهداشت در بسیاری از رشته ها به اتمام رسیده است و شورای گسترش در زمینه جذب مصوباتی داشته که ابلاغ شده اند و بر اساس این محاسبات، دانشجو جذب خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت به دوره مجازی پزشک خانواده اشاره کرد و گفت: دوره آموزش پزشکان خانواده به صورت شش ماهه و مجازی راه‌اندازی می‌شود.

لاریجانی به ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی مجازی برای بارگذاری دروس اشاره کرد و گفت: برداشت ما این است که از مهرماه همه دانشگاه‌های علوم پزشکی دروس نظری خود را در سایت دانشگاه مجازی بارگذاری کنند و دانشجویان بتوانند به دروس نظری دانشگاه های مختلف دسترسی پیدا کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان درباره اعزام دانشجو به خارج کشور به دلیل چالش‌های ارزی گفت: ما در اعزام دانشجو محدودیت هایی به دلیل مشکلات ارزی داریم اما به دلیل آنکه بیشتر دانشجویان در داخل کشور تربیت می‌شوند، نگرانی برای پیشرفت آموزش پزشکی وجود ندارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه