لقاح مصنوعی خطر نارسایی قلبی در حین بارداری و پس از آن را افزایش می‌دهد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محققان با بیان اینکه زنانی که به روش لقاح مصنوعی باردار می‌شوند باید تحت نظر متخصص قلب باشند، اظهار داشتند: این روش بارداری می‌تواند خطر نارسایی قلبی در حین بارداری و پس از آن را افزایش دهد.

یافته‌های بدست آمده بر نارسایی قلبی کشنده مرتبط با بارداری موسوم به کاردیومیوپاتی بارداری (PPCM) تاکید داشته‌است. در سراسر جهان از هر ۱۰۰۰ زن باردار یک نفر دچار این مشکل پزشکی می‌شود که به سلامت نوزاد آسیب وارد می‌کند.  

کاردیومیوپاتی بارداری بزرگ شدن ناگهانی قلب در اواخر دوران بارداری یا پس از وضع حمل تعریف شده‌است. از نشانه‌های این بیماری می‌توان به تنگی نفس، ورم پاها و تکرر ادرار در طول شب اشاره کرد.

محققان آلمانی اظهار داشتند: مطالعه انجام شده نشان داد خطر کاردیومیوپاتی بارداری در زنانی که تحت درمان نازایی قرار گرفته‌اند پنج برابر بیشتر است و باید این نکته در نظر گرفته شود که این بیماری خوش‌خیم نیست.

به گزارش ایسنا این یافته‌ها از تحلیل‌های انجام شده روی وضعیت سلامت ۱۱۱ بیمار که دچار کاردیومیوپاتی بارداری بودند و بررسی نوع روش درمان نازایی در آنان بدست آمده‌ است.

پایان پیام/

مطالب مشابه