مانند گذشته خدمات  رایگان به بیماران پروانه‌ای ارائه می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی شادنوش درباره موضوع تحریم پانسمان بیماران پروانه‌ای اظهار کرد: شرکت سوئدی تولید کننده پانسمان mepilex به دنبال تحریم های ظالمانه آمریکا از صادرات این محصول به ایران امتناع کرد.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماریهای وزارت بهداشت ادامه داد: علی رغم تحریم‌های ظالمانه که شرایط را برای بیماران پروانه‌ای سخت کرده است، ارائه خدمات از جمله تامین پانسمان مذکور همچنان مانند گذشته ادامه دارد و خدمات به بیماران پروانه‌ای رایگان ارائه می‌شود.

وی ضمن تکذیب خبر مرگ ۷ نفر و وخامت حال ۳۰۰ بیمار پروانه‌ای به دلیل نبود پانسمان تصریح کرد: باید توجه داشت که نبود پانسمان علت مرگ بیماران پروانه‌ای نمی‌شود، ولی بیمار به سختی و رنج می‌افتد.خدمات همچنان مانند گذشته به بیماران‌ای بی یا پروانه‌ای رایگان ارائه شود.

شادنوش با اشاره به بسته خدمتی برای بیماران پروانه‌ای اظهار کرد: ما در وزارت بهداشت بسته خدماتی بیماران خاص داریم و بیماران پروانه‌ای یکی از آن دسته بیمارانی هستند که رایگان خدمت می‌گیرند، این بیماران از بدو تولد به دلیل نقص در تولید نوعی پروتئین دچار مشکلات پوستی و عوارضی، چون زخم‌های عمیق و خونریزی می‌شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان خبری در فضای مجازی منتشر شده بود، مبنی بر اینکه به دلیل تحریم‌ها تاکنون موجب وخامت حال ۳۰۰ بیمار پروانه‌ای شده است و هفت نفر از آنان جان خود را از دست داده اند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.