کیفیت و اثربخشی تجهیزات پزشکی خط قرمز وزارت بهداشت است
به گزارش پایگاه خبرزی پزشکان و قانون (پالنا)، سیدحسین صفوی، در خصوص برگزاری نمایشگاه تجهیزات و ملزومات پزشکی "ایران هلث" اظهار کرد: در چند سال گذشته نمایشگاه ایران هلث یکی از بزرگترین رویدادهای حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی بوده که امسال نیز با محوریت پررنگ‌تر نقش تولید کنندگان داخلی برگزار می شود.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: در رویداد ایران هلث تمامی مصرف کنندگان اعم از دولتی و بخش خصوصی شرکت می‌کنند، تولیدکنندگان آخرین دستاوردهای خود را که موفق به دریافت تاییدیه از سوی وزارت بهداشت شده‌اند را به معرض نمایش می گذارند که قاعدتاً فرصت خوبی است تا تولیدکنندگان داخلی شاهد رونق بیشتری باشند.

صفوی گفت: حضور میهمانانی از کشورهای آسیای میانه، عراق و سوریه در نمایشگاه ایران هلث سبب آشنایی با توان تولیدکنندگان ایرانی شده و رونقی را برای صادرات فراهم می کند.

وی افزود: بسیاری از تجهیزات و ملزومات پزشکی که در کشور ما تولید می‌شود به راحتی جای برندهای خارجی را گرفته‌اند و مراکز درمانی با اطمینان از آنها استفاده می‌کنند لذا تمامی تجهیزات و ملزومات پزشکی از لحاظ کیفیت و استاندارد های بین المللی مورد بررسی وزارت بهداشت قرار می‌گیرند.

به گزارش مهر مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در پایان با تأکید بر اینکه بحث کیفیت و اثربخشی تجهیزات و ملزومات پزشکی خط قرمز وزارت بهداشت به عنوان ناظر موضوع تولید تجهیزات پزشکی است، گفت: تحت هیچ شرایطی وزارت بهداشت از کیفیت محصولات و تجهیزات پزشکی قصور نمی‌کند لذا بیماران این اطمینان را داشته باشند دستگاه هایی که برای درمان آنها استفاده می شود دارای استانداردهای مشابه استانداردهای اروپا هستند.

پایان پیام/

مطالب مشابه