ثبت بیش از ۲۰ هزار مراجعه و اهدای خون در ماه رمضان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدمرتضی طباطبایی با اشاره به مراجعه حدود یک هزار و ۸۰۰ نفر به مراکز اهدای خون در دومین شب قدر، اظهار کرد: در بازه زمانی بیست و یک روز اول از ماه مبارک رمضان، پایتخت نشینان با ثبت بیش از ۲۰هزار مراجعه و اهدای ۱۶ هزار و ۱۹ واحد خون برای نجات جان بیماران، روز‌های مبارکی را پشت سر گذاشتند.

وی با اشاره به حضور اهداکنندگان خون در دسته بندی‌های مختلف، افزود: هفت هزار و ۱۴۵ نفر از اهداکنندگان خون در این مدت از اهداکنندگان مستمر خون بودند که حداقل در سال، دوبار خون اهدا می‌کنند و با سهم ۴۷ درصدی در رتبه اول قرار گرفتند.

طباطبایی گفت: اهداکنندگان باسابقه که در پرونده خود سابقه اهدای خون در گذشته را دارند با ثبت چهار هزار و ۹۳۲ واحد خون و سهم ۳۲ درصدی، حائز رتبه دوم دسته بندی اهداکنندگان خون شدند و کسانی که برای اولین بار به حلقه اهداکنندگان خون پیوستند نیز با سه هزار و ۲۸۵ واحد خون و سهم ۲۱ درصدی در جایگاه بعدی ایستادند.
 
مدیرکل سازمان انتقال خون استان تهران ادامه داد: ۸۰۴ نفر از تهرانی‌ها نیز با اهدای پلاسما و ۴۰۳ نفر نیز با اهدای پلاکت، توانستند در این بخش هم ما را در تامین فرآورده‌های خونی مورد نیاز بیماران یاری کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مراکز جامع اهدای خون وصال، تهرانپارس، ستاری و شهرری در شب‌های قدر تا ساعت ۲۴ فعال بوده اند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.