استفاده پزشک از مُهر سایر همکاران در اوراق بیمه‌ای خلاف ضوابط است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد هاشمی در تشریح موارد مغایر با ضوابط سازمان بیمه سلامت افزود: پزشکان در هنگام جدا کردن برگ مخصوص پزشک در دفترچه بیمه سلامت، برگ مربوط به بیمار یا همان برگ سوم را نباید از دفترچه بیمار جدا کنند. همچنین ویزیت بیماران با استفاده از دفترچه بیمه سلامت دیگران ممنوع است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: همچنین پزشکان از نوشتن اقلام دارویی و درخواست‌های آزمایشگاهی و رادیولوژی بر اساس توصیه بیمار اجتناب کنند. استفاده سایر پزشکان از مُهر یک پزشک جهت مُهر کردن اوراق بیمه‌ای خلاف ضوابط است.

وی افزود: همچنین حداکثر مبلغ قابل دریافت از بیمار، بر اساس تعرفه‌های اعلام شده از سوی سازمان بیمه سلامت است.

هاشمی گفت: از پزشکان و مجموعه‌های درمانی درخواست می‌شود در صورت جا ماندن دفترچه بیمه بیمار در مطب یا مرکز درمانی، در اسرع وقت دفترچه را به سازمان بیمه‌گر مربوطه تحویل دهند.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت در پایان اضافه کرد: کلیه اوراق که در یک روز ویزیت بیماران جدا می‌شوند باید با هم منگنه شده و در یک ردیف لیست شوند. جدا کردن برگه از دفترچه بیمه در ویزیت‌های انجام شده خارج از مطب و ارسال آن‌ها با اسناد مطب مغایر ضوابط است و علاوه بر عدم پذیرش یا کسر این نسخه‌ها، در روش‌های اجرایی اداره کل‌های بیمه سلامت، اقدام نظارتی نیز برای این موضوع پیش بینی شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه