شرکت‌های تجهیزات پزشکی از تعهدات خود شانه خالی می‌کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمود برفه‌ای‌ با بیان اینکه در حال حاضر ما از یکسو با تعرفه‌های ناعادلانه رادیولوژی مواجه هستیم اظهار داشت: از سوی دیگر افزایش قیمت تجهیزات پزشکی باعث شده که در تهیه این تجهیزات مورد نیاز رادیولوژی با مشکلاتی مواجه شویم. 

عضو شورای سیاست‌گذاری رادیولوژی کشور ادامه داد: مقامات آمریکایی بارها اعلام کرده‌اند که تحریم‌ها شامل کالاهای سلامت‌محور نمی‌شود اما تحریم‌ها این کالاها را نیز در بر گرفته و خصوصا در یکسال گذشته با مشکلات جدی واردات تجهیزات پزشکی مواجه شده‌ایم. 

برفه ای گفت: تا سال گذشته تمام تکنولوژی‌های روز وارد کشور می‌شد اما امسال مشکلات جدیدی در زمینه خرید تجهیزات پزشکی گریبان رادیولوژیست‌ها را گرفته است. 

وی افزود: در زمینه حفظ و نگهداری تجهیزات رادیولوژی شرکت‌ها خدمات مورد نظر را ارائه نمی‌دهند، برخی از شرکت‌ها از تعهدات خود شانه خالی می‌کنند و لازم است وزارت بهداشت نظارت کافی بر شرکت‌های پشتیبان داشته باشد. همچنین پیشنهاد می‌شود سامانه‌ای را برای شکایت و اعلام تخلفات راه‌اندازی کنند. 

به گزارش فارس این رادیولوژیست در پایان اضافه کرد: در شرایطی که ما با مشکل تهیه تجهیزات پزشکی مواجه هستیم لازم است وزارت بهداشت فشار خود را در زمینه صدور پروانه‌ها کاهش دهد و به دستگاه‌های باکیفیت و استاندارد سالمی که به صورت دست دوم نیز قابل تهیه هستند مجوز بدهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه